בקרוב: גלולת "ויאגרה" לנשים

גלולה חדשה שתצא לשוק בחודש הבא, אמורה להביא להתעוררות הדחף המיני אצל נשים שסובלות מחוסר סיפוק. במהלך מחקר שנערך במשך חצי שנה, נשים שלקחו מידי יום גלולת פליבנסרין דיווחו על ממוצע של 4.5 אירועים מיניים בחודש. אותן נשים דיווחו לפני תחילת הניסוי על 2.8 אירועים מיניים בחודש

יש "ויאגרה" לנשים (רויטרס)

חברה גרמנית תחל בחודש הבא לשווק גלולה חדשה שמגבירה את החשק המיני של נשים. חברת בוהרינגר אינגלהיים, תוציא לשוק את הגלולה הראשונה שלא מתבססת על הורמונים ומגבירה את הליבידו של הנשים. הגלולה ,פליבנסרין, מגבירה את הדחף המיני ומספקת יותר "אירועים מיניים מספקים" לנשים.

יוצר הגלולה אמר היום לסוכנות הידיעות רויטרס "בדקנו יותר מ-2000 נשים שנמצאות במצב של "חידלון ווסת" או בעברית פשוטה- חוסר סיפוק וחוסר סדירות בתשוקה. הנתונים הוצגו בארץ התשוקה, צרפת.

בניגוד להורמונים בשם אינטרינסה שהרופאים רושמים לנשים שסובלות מהתופעה, הגלולה החדשה עושה "מניפולציות" בשרשרת הכימית שמתחילה מהמוח ומעודדת תשוקה מינית. "על ידי וויסות מערכת העצבים בגוף, הגלולה מיועדת לשקם את האיזון בין פקטורים שיוצרים ריסון או גירוי בדחף המיני" אמרה גניקולוגית החברה בצוות המחקר.

במהלך הסקר שנערך במשך חצי שנה, נשים שלקחו מידי יום גלולת פליבנסרין דיווחו על ממוצע של 4.5 אירועים מיניים בחודש, אותן נשים דיווחו בעבר על 2.8 אירועים מיניים.

קבוצת הנשים שקיבלה תרופת דמה גם דיווחה על עליה במספר האירועים המיניים בחודש ל-3.7 אירועים. החוקרים אומרים בחיוך שכנראה גם ללחץ החברתי יש השפעה על כמות יחסי המין אותן מקיימות הנשים