אישה בריאה בת 51 מתה משפעת החזירים

בבית חולים העמק בעפולה מתה הבוקר אישה בת 51, תושבת נצרת עילית, לאחר שאובחנה כחולה בדלקת ריאות. האישה הגיעה בשבוע שעבר לבית החולים כשהיא חשה ברע, אך סירבה להתאשפז

אושפזה עם דלקת ריאות ומתה משפעת החזירים (חדשות 2)

בת 51, תושבת נצרת עלית, מתה הבוקר מסיבוך של שפעת החזירים H1N1. האישה שסבלה מלחץ דם גבוה הגיעה לחדר המיון בבית החולים העמק בעפולה ב-9 בנובמבר כשהיא סובלת מקוצר נשימה, צמרמורת וחולשה כללית. מבית החולים נמסר כי למרות שהגיעה לטיפול, סירבה האישה להתאשפז.

יומיים מאוחר יותר חזרה המנוחה, אישה בריאה בדרך כלל שלא סבלה ממחלות מיוחדות, לחדר המיון ואושפזה כשהיא מאובחנת כחולה בדלקת ריאות וחשד לשפעת H1N1. "היא טופלה בתמיפלו, וכאשר חלה הידרדרות במצבה, היא הועברה ליחידה לטיפול נמרץ", הסבירו בבית החולים העמק.

אתמול, החלה האישה לקבל את התרופה איי.וי.פרימייר (IV PRIMIVIR) שהגיעה במשלוח במיוחד עבורה בניסיון להציל את חייה, אולם מצבה לא הוטב וכאמור, הבוקר היא נפטרה.

כמה שעות מאוחר יותר נפטר בבית החולים וולפסון גבר כבן 36 עם מחלות רקע, לאחר שאובחן גם הוא כחולה בשפעת החזירים. במשרד הבריאות אומרים כי "מפאת חוסר וודאות לא ניתן לשלול קשר לשפעת" ולכן הם מונים זאת כמקרה תמותה נוסף מהמחלה.

גרמניה: 16 מתים בשבוע

גם בחו"ל המחלה ממשיכה לגבות קורבנות: מקרי קורבנות משפעת החזירים בגרמניה הוכפלו רק בשבוע האחרון. במכון מחקר המחלות בגרמניה סיפרו כי ישנם למעלה מ-15 אלף דיווחים על מקרים חדשים בכל שבוע. ברשת הטלוויזיה הגרמנית דווח כי יש עוד הרבה יותר מקרי שפעת שלא עברו לבדיקות מערכות הבריאות. 16 חולים מתו בגרמניה רק בשבוע שעבר מהשפעת.

על פי נתונים שמפרסם ארגון הבריאות הבינלאומי המחלה הופיעה כבר ב-200 מדינות וגרמה ליותר מ - 6,250 מקרי מוות, רובם ביבשות אמריקה.