צעירה בת 28 נפטרה 5 ימים לאחר שילדה

מוות פתאומי לאחר הלידה: צעירה בת 28 מתה במפתיע 5 ימים בלבד לאחר שעברה לידה רגילה ומוצלחת בבית החולים סורוקה בבאר שבע. במשרד הבריאות בודקים את מקרה המוות, המקרה השישי השנה של יולדת. ההערכה בשלב זה: סיבת המוות היא מחלה נדירה ממנה סבלה הצעירה, ללא קשר ללידה

טרגדיה לאחר הלידה: צעירה כבת 28 נפטרה באופן פתאומי בסוף השבוע, חמישה ימים בלבד לאחר שילדה בלידה בריאה ותקינה לחלוטין בבית החולים סורוקה בבאר שבע. זהו מקרה המוות השישי השנה של יולדת.

מבית החולים סורוקה נמסר כי הצעירה ילדה לפני כשבוע בלידה רגילה, ללא אירועים חריגים. היולדת השתחררה עם התינוק לביתה לאחר ארבעה ימים במצב כללי טוב, אך חזרה ביום שישי לבית החולים כשמצבה מוגדר קשה. "למרות הטיפול, מצבה התדרדר באופן פתאומי ומהיר עד למצב של דום לב. לצערנו ניסיונות ההחייאה הממושכים לא צלחו", מסרו מבית החולים.

בהסכמת בני משפחתה הועברה גופתה של האישה לנתיחה שלאחר המוות במכון לרפואה משפטית באבו-כביר, שם נבחנת האפשרות שהצעירה מתה מבעיה רפואית נדירה. 

רק בשבוע שעבר התרחש מקרה המוות החמישי של יולדת. אורית סיבוני, בת 38, ילדה את בנה הראשון, קסם, אחרי שנים לא מעטות של ניסיונות כושלים. שבוע ימים אחרי הלידה, נתקפה אורית כאב ראש עז. בעלה גבי הביא אותה למרפאה, ואחרי שעות אחדות הובהלה לבית החולים ושם מתה.

ילדה בניתוח קיסרי - ומתה מזיהום

תושבת חיפה בת 20 שהגיעה ללדת בבית החולים רמב"ם בחיפה, נפטרה לפני כשבועיים לאחר סיבוך בניתוח קיסרי שעברה בבית החולים. האישה עברה את הניתוח לפני כחודש, במהלכו חלה הידרדרות מהירה במצבה.

מבית החולים נמסר כי "האישה הופנתה לניתוח קיסרי דחוף, לאחר שאובחנה אצלה מצוקה עוברית. כמה ימים לאחר הניתוח חלה הידרדרות מהירה במצבה והיא הועברה למחלקת טיפול נמרץ כללי". מאז הניתוח, עברה היולדת מספר ניתוחים נוספים בניסיון להתגבר על הזיהום הקשה שהתפתח בגופה, אך למרות הטיפול האינטנסיבי במשך כל תקופה זו, גופה נכנע לזיהום והיא נפטרה.

הטרגדיה הזו מצטרפת למקרה מוות נוסף שאירע בבית החולים רמב"ם שבועיים קודם לכן. תושבת הקריות שהגיעה לניתוח, מתה במהלך ההרדמה לקראת הניתוח. האישה הייתה אמורה לעבור ניתוח כירורגי בראשה, אלא שהיא כלל לא הגיעה לחדר הניתוח. מבית החולים נמסר שהאישה מתה במהלך ההרדמה לאחר שלקתה בדום לב. בדיקה ראשונית של נסיבות המוות העלתה שמדובר ברשלנות של המרדים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק