דוח בריטי קובע: מותר לנו לאכול יותר

מנסים לרזות? מהיום יהיה לכם קל יותר: דוח של מדענים בבריטניה קובע כי ספירת הקלוריות המומלצת ליום מוטעית, ואפשר לצרוך עוד כ-400 קלוריות ליום. הדוח מתייחס בעיקר לאלה שעושים פעילות גופנית, ולא יושבים מול המסך כדי לקלל את השופט במשחק כדורגל זה או אחר

לאכול שווארמה בלי נקיפות מצפון? (חדשות 2)

אוהבים לאכול? מרמים את עצמכם בספירת הקלוריות היומית? אם להאמין לכמה מדענים בריטיים, כנראה שאתם יכולים למצוא מקום לעוד המבורגר או פיצה דוח בתפריט היומי שלכם.

קבוצת מדענים בריטיים שמייעצת לממשלת בריטניה, קובעת שצריכת הקלוריות היומית המומלצת, שנקבעה בעבר על 2,000 קלוריות לנשים ו-2,500 קלוריות לגברים - מוטעית. המשמעות - אפשר לאכול יותר.

הדוח החדש מתבסס על הנחה חדשה לפיה תרגילי הכושר שנעשים היום, מאפשרים שריפה רבה יותר של כמות השומן בגוף. אז אם אתם נמנים על אלה שמאמץ גופני בשבילם הוא ללכת מהספה בסלון למקרר במהלך משחק כדורגל, הדוח לא נותן לכם לגיטימציה לצרוך יותר קלוריות מבעבר. כנראה שזה סוג הספורט החביב על תושבי בריטניה, שעל פי נתונים רשמיים 60% מהם סובלים מעודף משקל.

ארגוני הבריאות בממלכה קוראים לגנוז באופן מיידי את הדוח ותוצאותיו: "המספרים החדשים עלולים להעביר מסר מטעה למי שסובל ממשקל יתר", אומרים ראשי הארגונים. גם בתעשיית המזון ישנה סברה כי תוצאות הדוח יכולות להטעות את הצרכנים.

החיים נראים אחרת עם עוד כוס בירה

אז מה מותר לנו לאכול? הבריאים והספורטיבים שביננו בוודאי ישמחו לשמוע שהם יוכלו לאכול במצפון שקט עוד סלט ירקות, עוף ובטטה, או לחילופין כריך חביתה ומלפפונים. חובבי המזון המהיר יעדיפו להתמקד בשתי פחיות קולה נוספות ביום, עוד כוס בירה צוננת, מנת צ'יפס, ארבעה קרמבו או משולש פיצה.

אבל, למרות הדוח, עוד מוקדם לפשוט על המקררים. הדוח עוד לא אושר סופית על ידי גורמי הבריאות הרשמיים בבריטניה ומסקנותיו ייבדקו על ידי מומחים במשך שלושה חודשים.