מי יציל את נעה בת החודשיים?

נעה חי ביטון, תינוקת מקסימה וחייכנית בת חודשיים, נמצאת בסכנת חיים ממשית. היא סובלת ממחלת כבד נדירה וחייבת לעבור ניתוח השתלת כבד בחו"ל, בניסיון להצלת חייה. עלותו של הניתוח כמליון וחצי שקלים ולהוריה המודאגים אין כסף לממנו

נעה חי ביטון, רק בת חודשיים, נמצאת בסכנת חיים ממשית. הילדה המקסימה סובלת ממחלת כבד נדירה וחייבת לעבור ניתוח בחו"ל, בניסיון להצלת חייה. הוריה של נעה חסרי אונים מאחר והם לא מצליחים להשיג את מיליון וחצי השקלים הנדרשים כדי לבצע את הניתוח.

כבר חצי שנה ששרן ביטון מתמודדת עם חוסר ודאות קשה לגבי עתידה של בתה הקטנה. נעה מאושפזת בבית החולים סנט לוק שבבריסל, ובני משפחתה, לא משים ממיטתה. נעה נולדה בבית החולים איכילוב. מיד לאחר לידתה, התברר כי היא סובלת מצהבת ילודים. לאחר חודשיים, כשהצהבת לא חלפה, עברה התינוקת סדרת בדיקות, קשות, בהן ביופסיה.

ממצאי הבדיקות היו חד משמעיים: נעה סובלת מדלקת כבד חריפה בשם neonatal hepatitis. התינוקת החלה ליטול סטרואידים וקורטיזון שניפחו את גופה הרך ואת פניה, אך לא שיפרו את מצבה. מכאן, נותרה דרך אחת: רופאיה המליצו על ביצוע השתלת מקטעי כבד מן החי, כלומר שתקבל מקטעים מכבד של אדם אחר - במקרה הזה, מסבה רחמים.

עלות הניתוח: מיליון וחצי שקל

המשפחה המודאגת של נעה ניסתה למצוא בית חולים המתמחה בהשתלות מסוג הזה ומצאה את בית החולים בבריסל. לאחר בדיקה התברר כי הוצאות המחייה והאשפוז מסתכמת בסכום עתק של כמיליון וחצי שקלים.

לפני מספר שבועות חלה התדרדרת במצבה של נעה והיא נכנסה לסכנה ממשית של קריסת מערכות. הוריה החליטו לנסוע לברזיל למרות שסכום הכסף הרב לא היה בידיהם. הניתוח הקריטי נקבע לסוף נובמבר, אך בינתיים מתקשה המשפחה לגייס את הסכום הדרוש להצלת בתם, ועד כה נאספו רק כ-300 אלף שקלים בלבד, פחות משליש מהסכום הדרוש.

"אני מאמינה בעם שלנו", אמרה היום באופטימיות אמה של נעה שרן, לחדשות 2 באינטרנט. "אני בטוחה שבסוף נגייס את הסכום הדרוש לנו".

רוצים לסייע לנעה?

אם גם אתם רוצים לסייע למאבקה של נעה לחיים, אתם מוזמנים לסמס את המספר 10 למספר 2111
או להעביר כסף לחשבון בנק שמספרו 108510/30 בנק איגוד סניף 062 ע"ש נעה ביטון.

בנוסף ניתן לתרום דרך עמותת "חברים לרפואה" בנק הפועלים סניף 681 מס' חשבון:605375 עבור נעה חיה ביטון, או באמצעות שליחת צ'ק עבור "חברים עבור נעה חיה ביטון" לכתובת משרדי חברים לרפואה ת.ד 6782 רמת גן מיקוד 52167.

מי שמעדיף לתרום באמצעות כרטיס אשראי יכול לעשות זאת במספר הטלפון:03-5792220, עבור "הקרן להצלת נעה חיה ביטון".