שפעת החזירים פוגעת בחיות המחמד

וטרינרים מארצות הברית מזהירים: גם חיות המחמד שלכם עלולות לסבול מנגיף שפעת החזירים. השבוע התגלתה חתולת בית שנדבקה במחלה, ומוקדם יותר אובחנו 2 תוכים כחולים. כעת ממליצים: לא לתת לבעלי החיים ללק אתכם במידה והם מראים סימני מחלה

גם הכלבים לא מחוסנים מפני הנגיף (רויטרס)

מתי הפעם האחרונה ששמעתם את הכלב שלכם משתעל? אם אתם חוששים שנדבקתם בנגיף שפעת החזירים, לא די שתיזהרו לא להדביק את בני המשפחה או החברים, יש גם לשים לב שלא להדביק את חיית המחמד שלכם.

וטרינרים מארצות הברית טוענים כי חתול בית נדבק השבוע בנגיף, ככל הנראה על ידי בעליו, שסבל המחלה מספר ימים קודם לכן. בנוסף דווח גם על שני תוכים שנדבקו גם הם על ידי בני אדם.

מקור המחלה המידבקת הוא בחזירים שהדביקו את בני האדם, אך ככל הנראה היא משפיעה כמעט רק על בני אדם ואפילו גובה קורבנות בנפש. כעת נראה שבעלי החיים האחרים גם הם אינם מחוסנים, ויש להיזהר מלהדביק אותם.

המחלה "קופצת" בין מינים

"זאת דוגמא נוספת לכך שווירוסים הם מתוחכמים, מתסכלים ומעניינים באותו הזמן", טוענת ד"ר קרוליין ברידג'יס מהמרכז האמריקני למניעת מחלות. "למגפה יש יכולת פשוט 'לקפוץ' בין מינים שונים", היא מסבירה.

ברידג'יס מוסיפה כי זה בלתי אפשרי להעריך כמה חיות מחמד כבר נדבקו בנגיף. החתול שנמצא חולה בשפעת חזירים נבדק על ידי חוקרי מעבדה שגילו את תסמיני מחלתו, והוא החלים מספר ימים אחר כך.

עוד היא ממליצה לא לתת לבעלי החיים ללקק חלקים בגופנו במידה ויש חשש שהם סובלים מהשפעת. יש לנקוט אמצעי זהירות משני הכיוונים כדי לא להידבק ולא להדביק.