התגלתה "במקרה" תרופה לסרטן השד

תגלית רפואית מדהימה לחוקרים מאוניברסיטת תל אביב. חומר שהוכר עד כה שיעיל לטיפול בשבץ התגלה כתרופה יעילה לסרטן השד. הטיפול החדש ממית את תאי הסרטן בגוף במהירות וללא תופעות לוואי. אך יש רק בעיה אחת- הוא רשום כפטנט של חברת תרופות אמריקנית

האם נמצאה תרופה לסרטן השד? (חדשות 2)

עוד פריצת דרך למדע הישראלי: חוקרים מאוניברסיטת תל אביב הצליחו למצוא חומר שמצליח לחסל תאים סרטניים. ככל הנראה מדובר בתגלית משמעותית היכולה לעזור בריפוי סרטן השד, שהתגלתה, על פי החוקרים, רק במקרה.

הטיפול החדש שנוסה עד כה רק על עכברים, פוגע באופן יעיל במיוחד בתאי המחלה, וכמעט אינו גורם לתופעות לוואי. "בעצם גילינו את עקב אכילס של התאים הסרטניים, שלא היה ידוע", טוענת ראש צוות המחקר, פרופ' מלכה כהן-ערמון.

תאמינו או לא, אבל יעילותו של החומר המרפא התגלה רק במקרה, כאשר ערכו החוקרים ניסויים בעזרת החומר, המוכר כמונע שבץ מוחי. "אנחנו אפילו לא יודעים עד הסוף איך זה קורה", מתוודה ראש צוות המחקר, "אבל אנחנו רואים שהתאים הסרטניים מתים".

אך המשך פיתוח התרופה עומד בפני מספר מכשולים. החומר הנמצא יעיל לטיפול בסרטן, רשום כפטנט של חברה אמריקנית שכלל השתמשה בו כטיפול מונע לשבץ. כעת יש לחכות לאישורה של החברה או לפיתוח של חומר אחר בעל מרכיבים זהים, כדי לאפשר את המשך המחקר שיוכל למצוא דרך לטפל גם בסוגי סרטן נוספים.