מבצע החיסונים לשפעת החזירים יוצא לדרך

בשעה טובה: ראש הממשלה וסגן שר הבריאות פותחים באופן רשמי את מבצע החיסונים. בתחילה יינתן החיסון לצוותים רפואיים ולקבוצות סיכון מיוחדות. בסופ"ש מתו בישראל 3 מנגיף H1N1 ובעולם: עשרות מתים באוקראינה מהמחלה

אחרי שעשרות מתו מהמחלה בישראל ואלפים מתו ממנה בעולם, היום יפתח בישראל מבצע החיסון נגד שפעת החזירים. ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן משתתפים הבוקר במסיבת עיתונאים בבית החולים איכילוב, שבה מוכרז על תחילת המבצע.

תחילה, ולמשך חודשיים יחוסנו הצוותים הרפואיים וקבוצות הסיכון המיוחדות, ורק לאחר מכן יחוסנו קבוצות אוכלוסייה אחרות.

39 מתו מהמחלה בישראל

שלושה בני אדם מתו בסוף השבוע האחרון לאחר שחלו בנגיף השפעת. עד כה מתו 39 חולים מהמחלה.

אחד החולים שמתו מהמחלה הוא בן 52 שסבל ממחלות רקע קשות בנוסף לשפעת, אשר נפטר בבית החולים שיבא בתל השומר לפני מספר ימים. החולה השנייה בת ה-75 שנפטרה בית החולים רמב"ם בחיפה, סבלה גם היא ממחלת רקע קשה.

בממשרד הבריאות מבהירים כי בשני המקרים לא ניתן לשלול את הקשר לשפעת H1N1 ולכן הם נמנים כמקרי תמותה נוספים מהשפעת. החולה השלישי הוא בן 29 שסבל מהשמנת יתר ועישון כבד ואובחן כחולה בשפעת H1N1. הצעיר נפטר בבית החולים מאיר בכפר סבא והוא נחשב למקרה התמותה ה-39 מהמחלה.

מצב חרום באוקראינה

באוקראינה מתמודדים עם התפרצות חריפה של שפעת החזירים. במערב המדינה באזורים הגובלים עם פולין, מתו בסוף השבוע 30 בני אדם, והחשד הוא שהגורם היה שפעת חזירים.

הממשלה המקומית הורתה על סגירת בתי ספר ובתי קולנוע, ואסרה על התאספויות המוניות מחשש להידבקות.על ערים מסוימות הוטל סגר מוחלט.

רופאים במדינה מדווחים על עשרות בני אדם שמגיעים מדי יום לבתי החולים עם תסמינים שמעידים על המחלה. גם ממדינות שכנות, רומניה וקרואטיה מגיעים דיווחים על התפרצות של המחלה. עד כה מתו ברחבי העולם 5,700 בני אדם מגורמים המיוחסים לנגיף.

גם בישראל: זוהה נגיף שפעת החזירים העמיד לטיפול בטמיפלו

כך תבדילו בין שפעת החזירים לשפעת רגילה

מה את 'שפעת החזירים'? 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק