נס בחדר הלידה: הרחם של האם נקרע - חיי התינוק ניצלו

הרופאים בביה"ח כרמל בחיפה נתקלו בלא מעט לידות מסובכות, אבל גם הם היו המומים מהמקרה של לבנה. במקרה נדיר במהלך לידה רגילה, קרע התינוק לגמרי את רחם אמו וכמעט גרם למות השניים. לאחר מאמצים, הצליחו הרופאים לחלץ את הרך הנולד בשלום. "זה נס גדול מאלוהים ואני עוד לא נרגעת", אומרת האם המאושרת

ד"ר מורן פז ד"ר שלומי שגיא וההורים והתינוק (אלי דדון)

לבנה לא ממש התרגשה כשהגיעה לבית החולים "כרמל" בחיפה כדי ללדת את בנה השלישי. אבל מה שהתחיל כמו לידה רגילה הסתיים בנס גדול. במקרה נדיר, קרע התינוק לגמרי את רחם אמו - וכמעט גרם למות השניים. בתום מאמצים ממושכים הצליחו הרופאים להתגבר על הבעיה ולהביא לעולם ילד בריא ומאושר.

"עם תחילת הלידה הכנסתי יד כדי לחפש את ראש התינוק ולראות שהוא ממוקם טוב ומוכן לצאת", מספר ד"ר מורן פז שהיה הרופא הכונן באותו הלילה. "פתאום ראיתי שאני לא מוצא את הראש ובמקביל הדופק של התינוק שנשמע עד עכשיו במוניטור נחלש ונעלם. בנוסף על כל הצרות התחיל פתאום גם דימום לא רגיל"

רופאי חדר הלידה הזעיקו בדחיפות את הכונן הבכיר ד"ר שלומי שגיא, סגן מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל. זה הורה להבהיל את לבנה במהירות לחדר ניתוח.

מקרה נדיר: "התינוק קרע את רחם אמו"

"כשפתחנו את הבטן היינו בשוק", מספר ד"ר שגיא. "ראינו כי התינוק קרע את רחם אמו מקצה לקצה קרע של כ-14 ס"מ ויצא החוצה לתוך חלל הבטן תוך שהוא מתפתל ונחנק בין כל איברי הבטן, המעיים, הלבלב והכבד". לדברי ד"ר שגיא, במצב כזה זה עניין של 2-3 דקות עד שהתינוק מת ועלול אף לגרום גם למות אמו.

ד"ר שגיא וצוות חדר הניתוח חילצו מיד את התינוק שלא נשם מתוך אברי הבטן והתחיל בפעולות הנשמה והחייאה דחופות. התינוק הועבר ליחידה לטיפול נמרץ ולבנה שהורדמה, קיבלה מיד תרופות נגד זיהומים, טופלה ונתפרה בהצלחה בחדר הניתוח.

"בספרות הרפואית העולמית הסיכוי לקריעת הרחם במהלך לידה הוא של שתי לידות מתוך 8,000 לידות בנשים שכבר עברו ניתוח קיסרי", מסביר ד"ר שלומי שגיא. "בנשים, כמו במקרה שלנו, שלא עברו ניתוח קיסרי הסיכויים הם קלושים ונדירים עוד הרבה יותר".

האם: "זה נס מאלוהים"

לבנה ששוכבת עכשיו ומתאוששת אט אט במחלקת יולדות בבית החולים כרמל לא מפסיקה לבכות מהתרגשות. "אני עדיין מנסה לעכל את מה שעבר עליי ולא מאמינה", היא מודה.

שם לרך הנולד עדיין אין, אבל לבנה שוקלת בחיוב לקרוא לו מורן או שגיא, על שם הרופאים שסייעו לה. "זה נס גדול מאלוהים", היא מסכמת.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יולדת מתה לאחר ניתוח קיסרי

עבר השתלת כליה - התמוטט ומת

טרגדיה בירושלים: צעיר בן 25 מת לאחר ניתוח שקדים