3 מקרי תמותה משפעת החזירים בסוף השבוע האחרון

מניין המתים מנגיף ה-H1N1 ממשיך לעלות ובסוף השבוע האחרון נרשמו 3 קורבנות. בשניים מהמקרים, מדובר באנשים מבוגרים שסבלו ממחלות רקע קשות. במשרד הבריאות מבהירים כי הם נמנים עם המתים מהנגיף כיוון שאין אפשרות לשלול את הקשר בין השניים. ע"פ הנתונים 39 חולים מתו עד היום כתוצאה מהנגיף

3 מקרי תמותה בסוף השבוע האחרון (חדשות 2)

שפעת החזירים ממשיכה לגבות קורבנות: שלושה בני אדם מתו בסוף השבוע האחרון לאחר שחלו בניגף ה-H1N1. עד כה מתו 39 חולים מהמחלה.

אחד החולים שמתו מהמחלה הוא בן 52 שסבל ממחלות רקע קשות בנוסף לשפעת, אשר נפטר בבית החולים שיבא בתל השומר לפני מספר ימים. החולה השנייה בת ה-75 שנפטרה בית החולים רמב"ם בחיפה, סבלה גם היא ממחלת רקע קשה.

בממשרד הבריאות מבהירים כי בשני המקרים לא ניתן לשלול את הקשר לשפעת H1N1 ולכן הם נמנים כמקרי תמותה נוספים מהשפעת. החולה השלישי הוא בן 29 שסבל מהשמנת יתר ועישון כבד ואובחן כחולה בשפעת H1N1. הצעיר נפטר בבית החולים מאיר בכפר סבא והוא נחשב למקרה התמותה ה-39 מהמחלה.

עשרות אלפי ישראלים לא יודעים שחלו במחלה

ממתינים לחיסונים (חדשות 2)
מסתבר שהחששות וההערכות בדבר התגברות השפעת קראת החורף מוצדקות: בתקופה האחרונה חלה עלייה דרמטית במספר החולים בנגיף. בנוסף לפי נתונים של משרד הבריאות כמעט מחצית מהחולים בישראל שאושפזו בטיפול נמרץ לאחר שנדבקו - מתו.

13 חולים בשפעת מתו מהמחלה בחודש האחרון, אך עם זאת חשוב לזכור שכמעט כולם סבלו גם ממחלות רקע קשות. המשמעות היא שאין וודאות שמותם אכן נגרם משפעת החזירים H1N1.

חשוב להדגיש שרוב החולים במחלה הם במצב קל ומבריאים די מהר. ההערכה היא שמספר הנדבקים בארץ גדול מהדיווח של משרד הבריאות מאחר שישנם כאלו שחלו במחלה והחלימו והם אפילו אינם מודעים לכך.

עד שיחסנו את כל התושבים נותר לקוות שאמצעי הזהירות התנהגותיים יאטו את קצב ההתפשטות של הנגיף. החיסונים צפויים להינתן בשלב ראשון רק לקבוצות הסיכון - שכוללות קשישים, חולים ואנשי צוות רפואי. רק אחר כך, תוכל שאר האוכלוסייה לקבל את החיסון. הערכות משרד הבריאות הן שלאחר תחילת החיסונים, מימדי התמותה מהמחלה ירדו בעשרות אחוזים.

גם בישראל: זוהה נגיף שפעת החזירים העמיד לטיפול בטמיפלו

כך תבדילו בין שפעת החזירים לשפעת רגילה

מה את 'שפעת החזירים'? 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק