מאה שערים: בת שנה וחצי נפצעה קשה ממים רותחים; הוריה סירבו לפנותה להדסה בגלל ה"אם המרעיבה"

בסמוך לשעה 09:30 התקבלה הודעה במוקד מד"א ירושלים על תינוקת שנכוותה בכל גופה מסיר מים רותחים. הוריה המבוהלים המתינו לצוות הרפואי ברחוב. "ההורים היו מאוד לחוצים ואי אפשר היה לדבר איתם", סיפר הפראמדיק. "היא פונתה לבית החולים עם כוויות בדרגה שנייה'". ההורים סירבו לפנותה לביה"ח הדסה בגלל "האם המרעיבה"

מים רותחים נשפכו על התינוקת (AP)

תינוקת בת שנה וחצי מירושלים נפצעה הבוקר קשה לאחר שנכוותה ממים רותחים שנשפכו עליה. הילדה שהתה עם הוריה בביתם שברחוב אבודת ישראל בשכונת מאה שערים בעיר. בשעות הצהריים, נלקח אבי הילדה לתחקור במשטרה במגרש הרוסים, שם הוא נחקר בחשד לרשלנות.

בסמוך לשעה 09:30 הוזעק למקום צוות מד"א מירושלים שהעניק לילדה טיפול ראשוני ופינה אותה לבית החולים "שערי צדק" בעיר. "הגענו למקום וריאנו את הילדה רטובה ממים",  סיפר לחדשות 2 באינטרנט הפראמדיק, איליה דובנר, שהגיע לזירת האירוע. "ההורים המבוהלים חיכו עם הילדה ברחוב, וסיפרו שהמים נשפכו על פניה, על החזה והגב".

ממד"א נמסר כי התינוקת היתה בהכרה והיא סובלת מכוויות בדרגה שנייה. "אמבולנס רגיל שהגיע לפנינו טיפל בה ברחוב, ואנחנו פינינו אותה לבית החולים", הסביר הפראמדיק. " ההורים היו מאוד לחוצים ואי אפשר היה לדבר איתם."

בגלל ה"מרעיבה": ההורים סירבו להתפנות להדסה עין כרם

"כשהגעתי למקום התינוקת היתה מכוסה במגבות רטובות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט חזי רוט מתנדב במד"א וכונן באיחוד הצלחה. "טיפלנו בה עם ציוד וחומרים מתקדמים".

רוט סיפר כי בגלל מקרה ה"אם המרעיבה" הורי התינוקת סירבו לפנותה לבית החולים הדסה עין כרם.
"הצוות הרפואי ממליץ על בית החולים הכי מקצועי לטפל במקרה לטובת אותו פצוע. בירושלים יחידת הטראומה והיחידה הפלסטית של הדסה עין כרם היא המומלצת ביותר", הסביר רוט.

"בהתחלה ההורים הסכימו לפנותה לשם, אבל בזמן שהאמא נכנסה לאמבולנס, השכנות הפעילו עליה לחץ ואמרו לה שלא תסכים להתפנות לבית החולים הדסה עין כרם".

לדברי המתנדב, "תושבי מאה שערים נמנעים להתקשר באופן מיידי למד"א. מדובר בטעות חמורה ואולי הרת אסון, הדקות היקרות שהאב התקשר לאיש הצלה ותיק בשאלות אבדו, בזמן היקר הזה הוא היה יכול לחייג 101. הלכו פה לאיבוד עשר דקות יקרות עד שהגיע המטפל הראשון. הכוויה והייסורים איומים וקשים, הלב שלנו נשבר לראות את זה".