טרגדיה בירושלים: צעיר בן 25 מת לאחר ניתוח שקדים

ניתוח פשוט לכאורה, הסתיים היום במותו של צעיר בן 25 ממזרח ירושלים: בראשית השבוע עבר הצעיר את הניתוח, אמש שוחרר לביתו - והיום מת עקב דימום. "אם הוא היה מגיע לבית החולים הנכון בזמן - ניתן היה לעצור את הדימום ובוודאי שהיה ניתן להציל אותו", אומרים במד"א

הניתוח והטרגדיה. אילוסטרציה (חדשות 2)

ניתוח פשוט להוצאת שקדים הסתיים במוות: צעיר בן 25 שעבר בתחילת השבוע ניתוח לכריתת שקדים בבית החולים "שערי צדק" מת הבוקר, ככל הנראה בעקבות דימום - יממה אחת בלבד לאחר ששוחרר מבית החולים.

הצעיר, תושב מזרח ירושלים, נותח ביום ראשון בבית החולים "שערי צדק" בירושלים, ושוחרר כעבור יומיים לביתו.

"קיבלנו קריאה בסביבות השעה חמש בבוקר על מישהו שמדמם מהפה ומהאף", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פראמדיק מד"א ירושלים, דן פרחי. "לאחר מספר דקות, כבר בזמן הנסיעה הבנו שמדובר בניתוח שקדים שהצעיר עבר לאחרונה".

הפראמדיק: "בגדים מגואלים בדם"

"הגענו לביתו של הצעיר וראינו המולה של אנשים", מספר הפראמדיק. "הבגדים של כל מי שמסביבו היו מגואלים בדם. ראינו איש צעיר שיושב על כיסא, משתולל עם הידיים והרגליים ומאד חיוור".

פרחי מספר כי צוותי מד"א ביצעו בצעיר ניסיונות החייאה רבים, אך ללא הועיל. "בדרך לבית החולים ביקור חולים, דקה לערך לאחר שעלה לניידת הטיפול נמרץ, הוא הפסיק להשתולל ואיבד את ההכרה", מספר הפראמדיק. "הבנו על פי שנאמר ממשפחתו שהוא החל להשתעל כבר באמצע הלילה כדי לא להיחנק, עד שהם החליטו לקרוא לנו, כנראה כבר היה מאוחר מדי".

"למרות כל המאמצים זה היה מאוחר מדי", סיכם פרחי בעצב. "אם הוא היה מגיע לבית החולים הנכון בזמן - ניתן היה לעצור את הדימום ובוודאי שהיה ניתן להציל אותו".

סיבוכים עקב ניתוחים להוצאת שקדים יכולים להוות סיכון ואף להביא לתמותה, כאשר על פי היחס מדובר במקרה מוות אחד מתוך 7,000 מקרים של ניתוחי שקדים. ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "הממצאים ייבדקו מול בית החולים שערי צדק".