שפעת החזירים: המנהלים יעדכנו את משרד הבריאות

אמש דווח על בית ספר אחד בתל אביב בו יותר ממחצית התלמידים חולים בשפעת. היום מסתבר שמדובר בתופעה כלל ארצית. עוד ועוד בתי ספר שבהם שיעור הנעדרים החולים גבוה במיוחד. משרד החינוך מבטיח שמשבוע הבא תופעל מערכת ממוחשבת חדשה לניטור מספר ההיעדרויות והתפשטות המגפה

חודשיים אחרי פתיחת שנת הלימודים, ולמשרד החינוך עדיין אין מערכת שמאפשרת לדעת באילו בתי ספר יש הדבקות בשפעת החזירים ואיפה יש היעדרויות. מנהלי בתי ספר לא חייבים לדווח למשרד החינוך והעניין מקשה על נקיטת מדיניות רפואית הולמת.

אבל החל משבוע הבא, כל זה צפוי להשתנות. המנהלים יצטרכו להודיע למשרד החינוך עד השעה 11 בבוקר כמה תלמידים נעדרים יש בבית הספר ומהי סיבת ההיעדרות. ייתכן ותמונת האון-ליין שתהיה למשרד החינוך על מצב התפשטות המגפה, תוכל לעזור במניעתה.

גוברת היעדרות תלמידים מבי"ס

אל בית הספר אוסישקין בתל אביב הגיעו היום שישה תלמידים בלבד ומספר אנשי צוות. יומיים וחצי אחר שיותר ממאה תלמידים ועשרה אנשי צוות חלו בתסמינים של שפעת, ואחרי שזוהתה בוודאות שפעת החזירים אצל שניים מהם, ההורים מנסים להבין ממשרד הבריאות או ממשרד החינוך מה לעשות.

מתברר שבית הספר אוסישקין הוא לא היחיד, בבתי ספר רבים ברחבי הארץ יש היעדרות גדולה מאוד של תלמידים. בשערי תקווה, בקריות, בחוף הכרמל ובבית ספר שילה בכפר סבא, שליש מתלמידי בית הספר לא הגיעו. אולי המערכת החדשה שמבטיח משרד החינוך תעזור להחזיר את התלמידים לבתי הספר. 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק