הגן רעיל - ההורים ישבתו

הורים מהוד השרון טוענים בתוקף: למרות שהזהירו לא פעם ולא פעמיים, ילדיהם הקטנים ממשיכים להיות בסכנה כתוצאה מחשיפה לחומרים מסוכנים. ביום ראשון הקרוב הם ישביתו את הגנים ויצאו להפגין

הגן וחנות הצבע (חדשות 2)

להורים לילדים בגנים בהוד השרון נמאס: ילדיהם חשופים מדי יום לחומרים מסוכנים, ועתה הם יוצאים לשבות.

על רחוב הנגב בשכונת "גיל עמל" הצפופה, ממוקמים בסמיכות שני גני ילדים וחנות צבע. שלושת המבנים מופרדים רק בגדר משותפת. ההורים מספרים כי מזה שנים פועלת חנות הצבע כל יום וכל היום. רופא ילדים שהגיע למקום הזהיר את ההורים - כל יום בגן הוא סכנת נפשות בשל הריח החריף של חומרי הצבע אליהם חשופים הילדים.

"החלטנו לשים לזה סוף", סיפר לחדשות 2 באינטרנט רמי שדה, שבתו נועה לומדת בגן. "ביום ראשון נצא - הורים והתלמידים - להפגין מול לשכת ראש העיר. נתחיל בשביתת אזהרה של יום אחד".

לדברי ההורים, העירייה הבטיחה לטפל בעניין, אך בפועל דבר לא השתנה. ההסכמה שהגיעו אליה העירייה והצבע קבעה כי אסור לו לעבוד בין השעות 08:00 ל-16:00. ההורים החלו במשמרות לראות את המצב בפועל, ולדבריהם העבודה - והסכנה לילדיהם - נמשכת.

"הגענו להסכמות עם המפעיל", אמר בתגובה ממלא מקום ראש עיריית הוד השרון יגאל שמעון. "הפקחים מוודאים כי הצבע לא עובד בשעות היום. תוך 60 יום, החנות כולה תיסגר ותועבר למקום אחר".