לראשונה: ההורים סגרו את ביה"ס מחשש לשפעת

פרסום ראשון: ועד ההורים של בית הספר היסודי בדיר חנא החליט להשבית את הלימודים בבית הספר, לאחר ששני תלמידים שחלו בשפעת החזירים, אושפזו בבית חולים והבריאו - שבו לספסל הלימודים. אחד מההורים החברים בוועד לחדשות 2: "בריאות ילדינו חשובה לנו הרבה יותר מלשלוח אותם לבית הספר"

בית ספר נסגר מחשש לשפעת המונית (חדשות 2)

החיסונים נגד שפעת החזירים אמנם הגיעו לישראל לפני ימים ספורים, אולם נראה שעדיין לא פחת החשש מהידבקות בנגיף. הלימודים בבית הספר היסודי בדיר חנא, כפר הסמוך לסכנין, הושבתו היום על ידי ועד ההורים המקומי שחושש כי לאחר ששני ילדים מבית הספר חלו בנגיף וחזרו ללימודים - תלמידים נוספים נמצאים בסכנה.

הצעד החריג נעשה לאחר שאחד ההורים גילה כי בנוסף לשני הילדים שאובחנו כחולים בשפעת החזירים, נבדקו עוד כ-15 ילדים נוספים שהוריהם חששו כי נדבקו בנגיף הקטלני.

"אנחנו מתכוונים להמשיך ולהשבית את הלימודים", אמר אחד ההורים בשיחה עם חדשות 2, "לפחות עד שנדע מהו היקף ההידבקות בקרב תלמידי בית הספר". ההורה המודאג הוסיף כי "הילדים נמצאים בכיתות שבהן שהו אלה שנבדקו בשפעת, ואנחנו לא מוכנים שילדינו יהיו חשופים, במיוחד שלמרות שהגיעו החיסונים נגד השפעת לישראל אין לנו כל מידע איפה אפשר להתחסן". ההורה סיכם ואמר "טובת ילדינו ובריאותם חשובה מכל שיעור שילמדו בבית הספר".

מנהל בית הספר אישר שאכן היו שני מקרים של ילדים שאושפזו בבית החולים אך הבריאו, ולדבריו הזעם של ההורים נובע מהעובדה ששני הילדים חזרו לבית הספר. המנהל הביע תקווה כי הלימודים יתחדשו כסדרם לאחר שההורים יבינו כי התלמידים שחלו בשפעת החזירים הבריאו, וכי הנגיף אינו משתולל בין כתלי בית הספר.