רוצים אווירה רומנטית? אולי כדאי שתוותרו על הנרות

מחקר חדש מאיים להרוס את הרומנטיקה: חוקרים אמריקנים מצאו ששימוש קבוע בנרות ריחניים משעוות פרפין עלול לגרום להיווצרות של סרטן, אסטמה ופגעי עור קשים. עם זאת, החוקרים לא ממליצים לאסור את השימוש בנרות לגמרי, ומציעים לא להדליק אותם בחדרים סגורים

כל אחד הוא אור קטן, כולם יחד עלולים לגרום סרטן (חדשות 2)

הנרות הריחניים כבר מזמן הפכו לפריט חובה בכל ערב רומנטי. לא משנה אם מדובר בניחוח וניל, פטצ'ולי או לבנדר, הלהבה הקטנה עם הריח משנה את האווירה. עכשיו, מאיים מחקר חדש להשמיד את הרומנטיקה בטענה שנרות ריחניים אולי משפרים את האווירה - אבל מזהמים את האוויר ומסכנים את הבריאות - כך פורסם הבוקר בעיתון "מעריב".

חוקרים אמריקנים גילו לאחרונה כי שימוש מוגבר בנרות ריחניים העשויים משעוות פרפין, עלול לגרום להתפתחות של תאים סרטניים, התקפי אסטמה ונזקי עור קשים.

החוקרים: הנרות מפרישים חומרים רעילים

ממצאי המחקר הוצגו לאחרונה בכנס השנתי של החברה האמריקנית לכימיקלים, במהלכו הדליקו החוקרים סוגים שונים של נרות ריחניים העשויים מהשעווה המכילה פחם. החוקרים טוענים כי בזמן הבעירה מפרישים הנרות חומרים רעילים מסוכנים, ולכן מומלץ שלא להשתמש בהם בחללים קטנים וסגורים, כמו חדרי אמבטיה וחדרים.

למרות הממצאים במחקר, לא מדובר בסכנה שעלולה להביא לאיסור ייצורם ומכירתם של הנרות, אולם החוקרים מציעים שלא להשתמש בנרות מסוג זה לעתים קרובות. דוקטור נמרוד מימון, רופא בכיר במכון הריאות בבית החולים סורוקה בבאר שבע, התייחס למחקר ואמר לעיתון "מעריב", כי "הגיוני שחומרים המופרשים בעת בעירה עלולים לפתח מוטציות, אך שימוש חד פעמי בהם לא אמור לגרום בעיה גופנית".

 הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק