עבר השתלת כליה - התמוטט ומת

פרסום ראשון: צעיר ירושלמי שקיבל כליה מאשתו, עבר השתלה אמש בבית החולים בילינסון - ניתוח שעבר ללא כל סיבוכים. אולם, לאחר מספר שעות, ולאחר שכבר קם ממיטתו - התמוטט לפתע ומת. מבדיקה ראשונית לא עולה חשד למחדל רפואי

מה הסיבה למוות הפתאומי? (חדשות 2)

צעיר תושב ירושלים התמוטט אתמול במפתיע בבית-החולים בילינסון, אחרי שעבר השתלת כליה שהסתיימה ללא סיבוכים. זאת השתלת הכליה השנייה בגופו של הצעיר. מבדיקת חדשות 2 עולה כי לאחר סיומה, ההשתלה עברה בהצלחה, והדבר נתמך בנתונים רפואיים.

את הכליה תרמה אשתו של הצעיר, שסובל ממחלה כליות קשה. הוא הצליח לקום מהמיטה אחרי ההשתלה. ואולם, לאחר מספר שעות התמוטט הצעיר ומת. לחדשות 2 נודע כי מבדיקה ראשונית לא עולה חשד למחדל רפואי. אשתו של הצעיר עדיין מאושפזת בבית החולים.

מבית החולים בילינסון טרם נמסרה תגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט.

בריטניה: הושתלה ריאה עם גידול סרטני

חייל בריטי מת מסרטן אחרי שהושתלה בגופו ריאה של מעשן שבריאתו התפתח גידול ממאיר. הרופאים שהשתילו את הריאה לא שמו לב שמדובר בריאה חולה.  מת'יו מילינגטון בן ה31, שלחם בעירק נפטר בפברואר 2008 ממה שהוגדר על ידי הוועדה הרפואית "סיבוך של תהליך ההשתלה".  

בבית החולים שסיפק את הראיה החולה אמרו בתגובה כי לא מדובר במקרה יוצא דופן שחלק מהאיברים שמיועדים להשתלה - במיוחד ריאות מגיעות מגופם של מעשנים.