סוף לפינוי המוסק

בשורות רעות לתושבי הפריפריה: בעקבות חובות ענק של משרד הבריאות וחברות הביטוח תפסיק חברת הפינוי המוסק הפועלת בצפון את עבודה. החשש: מאות בני אדם שנפצעים מדי יום יהיו בסכנת חיים. כנראה ששוב כסף שווה יותר מחיים. משרד הבריאות: נבחן דרכים לסייע לחברה

פינוי מוסק מציל חיים. ארכיון (להק תעופה)

החל מהיום מומלץ לתושבי הצפון לנקוט במשנה זהירות בכבישים ובמסלולי הטיולים, כי אם ייפגעו חלילה - זמן החילוץ עלול להיות ארוך מהרגיל. חברת הפינוי המוטס שפעלה עד כה בצפון הארץ והצילה את חייהם של מאות, תפסיק היום את עבודתה. הסיבה: חובות ענק של המדינה וחברות הביטוח.

חברת "להק תעופה" החלה את עבודתה בשנת 2005, לאחר שוועדה מיוחדת של משרד הבריאות קבעה כי שירות מוסק רפואי נחוץ במדינה. שירות הפינוי ניתן לתושבי הפריפריה בצפון ובדרום, שבעבר היו רגילים לחכות שעות ארוכות מהרגע בו נפגעו ועד קבלת טיפול רפואי.

מבחינה מסוימת מדובר בגזר דין מוות עבור תושבי הפריפריה התלויים בפעילות ההטסה. לפחות 150 חיים של בני אדם ניצלו מאז החל הפינוי המוסק לפעול, בשל הפינוי המהיר לבתי חולים הנמצאים במרחק רב. על פי ההערכות של החברה, לאחר הפסקת השירות ימותו בממוצע שני בני אדם בכל יום כתוצאה מפינוי רפואי איטי.

החוב: 5 מיליון שקלים

הסיבה להפסקת השירות הוא כמובן - בעיות תקציב. על פי נציגי החברה, משרד הבריאות וחברות הביטוח מסרבות לשלם עבור מאות פינויים שנעשו בשנה האחרונה, שעלותם הכוללת מגיעה לחמישה מיליון שקלים.

מנכ"ל עמותת "אור ירוק", שמואל אבואב, פנה במכתב לשר התחבורה וביקש ממנו לפעול במהירות לשם הסדרת החוב. "אני מפציר בך למצוא מיד פתרון שיאפשר את המשך פעילות הפינוי המוסק, ובהצלת חיים יבוא שכרנו", כתב.

מנכ"ל "להק תעופה", מנחם לוי התייחס לדברים ואמר: "במהלך 21 חודשים מילאנו ואקום במדינת ישראל ובשיתוף פעולה עם מד"א הצלנו יותר מ-400 גברים, נשים וילדים בצפון ובדרום". לוי פנה לסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן וביקש ממנו לעזור להם להציל חיים.

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר ביוזמה פרטית של חברה פרטית. יחד עם זאת, משרד הבריאות בוחן את הדרכים האפשריות לסייע לחברה.