אסף הרופא: מת הפג שמותו נקבע בטעות

סוף עצוב לפרשת הפג שמותו נקבע בטעות בבית החולים "אסף הרופא" בשבוע שעבר: הרך הנולד לא שרד והלילה הוא מת. הפג נולד בשבוע ה-22 להריון במשקל 490 גרם, ורופא בכיר קבע את מותו במקום. אב המשפחה לקח את בנו ה"מת" כדי לקבור אותו, אלא שכאשר פתח את הארון - הבחין שהתינוק זז. משרד הבריאות בודק את האירוע

הפג שמותו נקבע בטעות ולאחר מכן הוא "שב לחיים", מת הלילה בסמוך לשעה 02:00 בבית החולים "אסף הרופא" בצריפין.

הפרשה החלה כאשר בני הזוג הגיעו בסוף השבוע שעבר לבית החולים "אסף הרופא". לאחר מספר שעות יילד הצוות הרפואי את האישה, אולם הוולד שנולד בשבוע ה-22 של ההריון, נולד במשקל זעום של 490 גרם וסיכויי הישרדותו היו אפסיים. רופא בכיר שביצע את הלידה בדק את הוולד, ולאחר שלטענתו לא מצא סימני חיים - קבע את מותו של הפג.

האב הבחין שהתינוק החל לזוז

לאחר שבישר הצוות הרפואי את הבשורה המרה למשפחה, ביקשו ההורים לקחת עמם את "גופת הבן" על מנת לערוך לו טקס קבורה מוסלמי כנהוג במשפחתם. בית החולים נעתר לבקשתם והעביר להם ארון כשבתוכו הפג ה"מת".

כשהגיע האב הביתה הוא פתח את הארון כדי להכין את בנו לקבורה, אלא שאז הבחין האב לתדהמתו כי בנו הפג זז ומפגין סימני חיים. נרגש ונסער הוא חזר לבית החולים, שם אושפז התינוק במחלקה לטיפול נמרץ פגים. אבל התינוק לא שרד והלילה, למרבה הצער, הוא מת.

שני מקרים דומים בתקופה האחרונה

מקרה דומה אירע לפני כשלושה חודשים בבית החולים העמק בעפולה, שם נקבע בטרם עת מותה של פגה שנולדה בשבוע ה-25 להיריון. הפגה גילתה סימני חיים לאחר שמותה נקבע בידי רופא. היא הועברה במצב קשה לבית החולים העמק בעפולה, אך לא שרדה את הלילה ומותה נקבע בשנית.

הפגה נולדה לתושבת הכפר איכסל בצפון שילדה לידה מוקדמת של זוג עוברים. רופא בית החולים האיטלקי בנצרת קבע שהעוברים מתים והאם ניגשה עם בני משפחתה לקבור אותם, אלא שבמהלך טקס הקבורה התגלה: אחד העוברים מגלה סימני חיים.

מקרה נוסף של קביעת מוות בטרם עת התרחש גם בבית החולים בנהריה בחודש אוגוסט אשתקד. במשך שש שעות שכבה הפגה, שנולדה בשבוע ה-23, בתא הקירור של בית החולים. כאשר הגיע האב עם בן משפחה כדי להוציא את גופת הפעוטה ולהכינה לקבורה, אובחנו לפתע תנועות.

הרופאים ההמומים גילו לתדהמתם כי לפעוטה חזר הדופק. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ, ומתה למחרת. הוריה של הפגה הפנו אצבע מאשימה לעבר בית החולים, ואילו שם אמרו כי "ההתעוררות" היא בגדר נס רפואי.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק