גשם ברחבי הארץ, אבל החורף עדיין לא כאן

גשם הזלעפות שירד לפרקים הבוקר ברחבי הארץ עלול קצת להטעות, אבל בינתיים - אל תמהרו להחליף את הבגדים בארון והמעילים יכולים קצת לחכות. מדובר בגשם מקומי, גם אם לעתים חזק, שמאוד אופייני לתקופה זו של השנה. אז איפה ירד הכי הרבה גשם?

נדמה היה שריח הגשם באוויר מבשר את בוא החורף, אבל למרות גשם הזלעפות שירד היום במקומות שונים בארץ - החורף עדיין לא הגיע, לפחות לא רשמית.

כמויות נאות של גשם ירדו הבוקר בצפון הארץ ובמרכזה. מדובר בגשם לא רציף ומקומי - שאופייני לתקופה זו. ולמרות זאת, במקומות מסויימים בארץ הורגשו גשמים חזקים ואפילו רעמים וברקים.

לעומת זאת, הטמפרטורות ירדו בצורה ניכרת בכ- 3-5 מעלות וגם הרוחות התחזקו. התחושה אמנם "חורפית למדי", אבל מזג האוויר בחוץ נעים, השמש מציצה מבעד לעננים - ולחורף הממשי נצטרך כנראה לחכות עוד קצת.

במהלך היום ימשיך לרדת גשם מדי פעם בצפון הארץ ובמרכזה. בצפון הנגב יתכן גשם מקומי קל. מחר מזג האוויר צפוי להיות מעונן חלקית עם עליה קלה בטמפרטורה, בשעות הבוקר עדיין יתכן גשם מקומי קל בצפון הארץ ובמרכזה. ביום חמישי יהיה מעונן חלקית עד בהיר עם עליה של הטמפרטורה וביום שישי לא צפוי שינוי של ממש במזג האוויר.

שיאנית הגשם: שערי תקווה

אז איפה ירד היום הכי הרבה גשם? החזאי יבגני בריינין מהשירות המטאורולוגי מסר נתונים חלקיים נכון לשעה 11:00 בבוקר: בשערי תקווה 8 וחצי מ"מ, בקיבוץ נתיב הל"ה ירדו 5 וחצי מ"מ, בקיבוץ האון וכפר נחום שליד הכנרת ובצורים ירדו 4 מ"מ של גשם, בתל-מונד ירדו 3.7 מ"מ, בדיר חנא ירד 3 מ"מ גשם, במעלה הגלבוע ירדו 2 מ"מ ובירושלים 1.9 מ"מ בלבד.

באזור בקעת הירדן ירדו כמויות נאות של גשם. כביש 90 נסגר לתנועה בגלל מקטעים של זרימת מים בעוצמה חזקה. כתוצאה מההצפות, ניידת משטרתית התהפכה במקום.

השירות המטאורולוגי מזהיר את הנהגים בכביש מסכנה של החלקה בכביש רטוב. הנהגים מתבקשים להאט מהירות נסיעתם בכבישים רטובים ולהימנע ככל האפשר מעצירות פתאומיות ומפניות חדות.