יום כיפור: מד"א טיפל ב-2,200 איש

הצמים ורוכבי האופניים העבידו קשה את חובשי מד"א: שני בני אדם נפצעו באורח קשה לאחר שנפלו מאופניהם כשהם נטולי קסדה. 50 בני אדם התעלפו עקב הצום, ו-16 אנשים אף נזקקו להחייאה. החדשות הטובות: צריך לברך 102 נשים ב"מזל טוב"

עוד חג של אמבולנסים, ארכיון (רויטרס)

גם השנה היו אנשי מד"א עסוקים מאוד במהלך יום כיפור. מצד אחד, רבים במדינה בחרו לצום במהלך החג, ואילו מצד שני, אלפי ילדי ישראל כבשו את הכבישים ב"יום האופניים".

ממד"א נמסר כי לא פחות מ-2,200 בני אדם טופלו במהלך החג. 50 אנשים התעלפו כתוצאה מהצום, ו-16 בני אדם, אף נזקקו להחייאה.

בכבישים, המצב גם כן היה קשה: 162 ילדים נפצעו כתוצאה מרכיבה על אופניים, רולר-בליידס וסקטבורדים. שני בני אדם נפצעו באורח קשה: בן 26 מתל אביב שרכב באופניו ללא קסדה, נפל ונחבל בראשו. הוא פונה לבית החולים איכילוב כשהוא מחוסר הכרה ופצוע קשה. ברמת גן, גבר כבן 30 רכב גם כן בלי קסדה ופונה גם הוא לאיכילוב כשהוא במצב קשה.

אירוע חריג נוסף נרשם בתל אביב: חירש ואילם כבן 60 לא שמע את שכניו, שקראו לו לצאת מביתו עקב שריפה בבניין בדרך בר לב בעיר. האיש חולץ ופונה לאיכילוב בהחייאה כשהוא סובל משאיפת עשן.

אך יש גם חדשות טובות: במהלך הצום העבירו צוותי מד"א לבתי החולים 102 יולדות. חמש יולדות אחרות ילדו בביתן במהלך החג בסיוע החובשים. שיהיה במזל טוב!