הקץ לשומנים? תרופה חדשה בארה"ב נלחמת בהשמנת יתר

חברת ויווס מקליפורניה הודיעה על פיתוח של תרופה חדשה שתפתור את הבעיה שהוגדרה כמגיפה של המאה ה-21: השמנת היתר. מטופלים שקיבלו את התרופה הצליחו להוריד יותר מ-14% בממוצע ממשקלם. בעקבות ההודעה, זינקה מניית החברה בעשרות אחוזים

הקץ להשמנת יתר? (AP)

השמנת יתר כבר הוגדרה כמגיפה החמורה ביותר של המאה ה-21. מלבד החסרונות האסתטיים שלה, היא מלווה בסכנות בריאותיות רבות כמו לחץ דם, סוכרת וסיבוכים נוספים. ארצות הברית לבדה מקדישה 10% מתקציב הבריאות הלאומי שלה לטיפול בנזקי השמנת יתר. אבל יכול להיות שאפשר להיפטר מזה בקלות ובלי המאמץ שכולנו מכירים?

האדם השמן ביותר שתועד אי-פעם היה האמריקני ג'ון מינוק מוושינגטון, ששקל 635 ק"ג ומת "רזה יחסית" במשקל 362, אחרי דיאטה רפואית חריפה. האמריקנים מוציאים יותר מ-33 מיליארד דולרים בשנה על מוצרים וטיפולים שונים שמבטיחים ירידה במשקל, עובדה שהופכת את התעשייה הזו לרווחית ביותר.

חברה אמריקנית בשם ויווס מקליפורניה מבטיחה לשים קץ לסבל השמנים: תרופה שייצרה, העונה לשם Qnexa, נמצאה יעילה במלחמה בהשמנת היתר. על פי ההודעה של החברה, פציינטים שטופלו במשך שנה בתרופה איבדו בממוצע 14.7% ממשקל גופם. אלה שנטלו את תרופת הדמה של הניסוי (פלסיבו) איבדו רק 2.5% ממשקלם.

ההודעה גרמה כצפוי לזינוק במניית החברה במהלך יום המסחר בוול סטריט. באשר אלינו - עדיין מוקדם לומר מתי והאם תגיע התרופה גם לישראל. בינתיים מומלץ להתרכז בשמירה על תזונה בריאה ועל טיפוח הכושר הגופני. נו מה לעשות.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק