מכת מדינה: יתוש ה"טיגריס האסייאני"

גם אם עוד לא נעקצתם בטח שמעתם לאחרונה לא מעט תלונות מאחרים על יתושים מציקים במיוחד שמגיעים כמעט לכל מקום – אלו יתושי הטיגריס האסייאני. היום מפרסם המשרד להגנת הסביבה נתונים רשמיים – ולא מעודדים

סכנה - יתוש! עשרות רשויות מקומיות מדווחות בתקופה האחרונה על הופעתו של היתוש "הטיגריס האסיאני", או "הנמר האסייתי", המטריד את התושבים ועוקץ פעמים רבות. בראש רשימת הרשויות הסובלות מהטרדותיו של היתוש - נהריה, קריית אתא, קריית ביאליק, חדרה ומועצה אזורית מטה אשר.

הסיבה המרכזית להופעתם של היתושים בהמוניהם, היא מצבורים של מים עומדים - בייחוד בגינות המטופחות בהן משקים את הצמחייה. ואולם, גם בבתי קברות מופיעים היתושים בימות הקיץ החמים, ומטרידים את האבלים העולים לקברי יקיריהם. הסיבה: המים העומדים בצמחייה בבתי הקברות, וגם המים באגרטלים.

אז איך מתמודדים? ראשית, את ה"טיגריס האסיאני" ניתן לזהות לפי צבעו המפוספס ובצורתו השונה מיתר היתושים. עקיצותיו נפוחות יותר. היום פרסם המשרד להגנת הסביבה הנחיות מיוחדות להתמודדות עם היתוש: אחת לשבוע לערוך בדיקה בחצר הבית ולרוקן כל מאגר מים שהצטבר, לרוקן תחתיות עציצים - וגם להימנע מהשקיית יתר של עציצים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק