שמחה כפולה לעמית קדוש

שמחה כפולה בבית החולים של אוניברסיטת דיוק בצפון קרולינה: לא רק שזהו יום הולדתה ה-7 של עמית קדוש, והיום גם התקבלו הבדיקות המראות כי ניתוח השתלת מח העצם עבר בהצלחה. "לא ישנו מרוב אדרנלין", סיפרה האם המתרגשת

עמית קדוש יכולה היום לחגוג פעמיים: שמחה אחת סטנדרטית לכל ילדה - יום הולדת 7. השמחה השנייה ייחודית יותר לה - אופטימיות במלחמתה כנגד הסרטן.

עם שלם התפלל והתגייס למענה של עמית חולת סרטן הדם (לוקמיה). היום קיבלה המשפחה בשורה משמחת מאוד מבית החולים של אוניברסיטת דיוק בצפון קרוליינה, שם היא מאושפזת. הסיבה: גופה מגיב טוב להשתלת מח העצם שעברה.

"אני קצת עייפה - אבל מסיבות טובות", סיפרה האם נעמי קדוש בראיון לעודד בן-עמי. "קיבלנו תוצאות של הבדיקות שלפיהן השתל נקלט. יש עדיין תופעות לוואי, אבל אנחנו בכיוון הנכון".

"הזמנו עוגה עם כל מה שהיא אוהבת", סיפרה נעמי על השמחה הכפולה. "אני בספק שהיא תוכל לאכול ממנה, אבל ננסה לחגוג עמה". לפתע בית החולים הפך למקום אופטימי ולא פסימי עבור משפחת קדוש. "לא ישנו בלילה מרוב אדרנלין", סיפרה נעמי. "זה יום שממש חיכינו ללכת לבית החולים".

"שהחיינו, קיימנו והגיענו לזמן הזה"

לפני חודש קיבלה עמית הקטנה עירוי ובו תרומת תאי דם מגזע דם טבורי, לאחר שהניסיון לאתר עבורה תורם מח עצם מתאים בארץ נכשל. "שהחיינו, קיימנו והגיענו לזמן הזה", כתבו באופטימיות בני משפחתה באתר האינטרנט שמתעד את יומן המסע המפרך.

יותר מ-1,200 גולשים כבר ניצלו את ההזדמנות ושלחו לילדה האמיצה חיבוק חם וירטואלי. "אני מחזיקה לך אצבעות וחושבת עלייך", כתבה אחת מהם. "את ומשפחתך נראים לי כמשפחה נדירה בחוסנה, ואני מאמינה בלב שלם שאם כמות כזו גדולה של אנשים טובים שיש במדינה ומחוץ לה, מחזיקים לכם אצבעות וחושבים עליכם - התוצאות מוכרחות להיות טובות".

לפני כחודש, בתום סבב התייעצויות עם מיטב הרופאים בארץ ובעולם, החליטה משפחתה של עמית לבצע את ההשתלה ממנת חבל דם טבורי במרכז הרפואי בצפון קרוליינה. משפחת קדוש קיוותה כי במבצע המיוחד בו נאספו כ-80 אלף דגימות דם יאותר תורם מח עצם מתאים לעמית, אך זה לא נמצא.

"למרות שההשתלה איננה אידיאלית מבחינה רפואית ומח עצם תואם היה עדיף בהרבה, לדברי הרופאים הם מאוד אופטימיים לגבי ההצלחה של ההשתלה ומדברים איתנו על אחוזי הצלחה די גבוהים", הסבירו בני המשפחה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק