שפעת החזירים: 3 מקרי מוות ביממה

גבר בן 66 ואישה בת 60, שאושפזו עם מחלות נוספות, נפטרו בבית החולים רמב"ם בחיפה. מבדיקות שנערכו לשניים עלה כי הם נשאו את נגיף H1N1. הבוקר נפטר צעיר בן 22, שסבל גם הוא ממחלות רקע קשות, לאחר שנדבק בנגיף. בישראל מונים 16 מקרי מוות מאז פרוץ המגיפה

הנפטר היה שייך לקבוצות הסיכון (חדשות 2)

שפעת החזירים ממשיכה לגבות קורבנות: במשרד הבריאות אומרים היום כי שני בני אדם נוספים נפטרו כתוצאה מנגיף שפעת החזירים - בכך עולים לשלושה מספר המתים מהמגפה ביממה האחרונה, ו-16 סך הכל.

גבר בן 66, שאושפז עם מחלות נוספות, ואישה בת 60 חולת סרטן - נפטרו בבית החולים רמב"ם בחיפה. מבדיקות שנערכו לשניים עלה כי הם נשאו את נגיף H1N1.

הבוקר נפטר צעיר בן 22 לאחר שנדבק בנגיף. למרות שסבל הצעיר ממחלות רקע קשות ולא ניתן לקבוע כי בוודאות מת מהנגיף, הוחלט במשרד הבריאות למנות זאת כמקרה ה-14 של מוות מן המחלה. הצעיר, תושב אזור ירושלים, סבל מבעיות בדרכי הנשימה ומדלקת ריאות חריפה. מבית החולים שערי צדק בירושלים נמסר כי הצעיר הגיע לבית החולים לפני כשבועיים והוכנס ישר לטיפול נמרץ.

עד כה אובחנו 2,670 איש בשפעת החזירים H1N1, מתוכם 42 חולים אושפזו בטיפול נמרץ בבתי החולים. רוב המאושפזים, וכן מקרי המוות כתוצאה מהמחלה, השתייכו לקבוצות הסיכון.

בתחילת השבוע נפטרה ורד בסון בת ה-27 לאחר שנדבקה בנגיף. ורד הגיעה לבית החולים אסף הרופא עם חום גבוה ושיעול, אבל היא נשלחה למנוחה בביתה. כעבור מספר ימים מצבה הידרדר והיא נפטרה.

לא יהיה חיסון בקרוב

בארה"ב מציינים כי בניגוד לתחזיות הקודמות, חיסון לשפעת החזירים לא יימצא לפני חודש אוקטובר הקרוב. עם זאת מפצירים גורמי הבריאות בציבור לא להיכנס לפאניקה עקב ההערכות לפיהן 90 אלף בני אדם ימותו משפעת החזירים, כבר בסתיו הקרוב, ומרגיעים לגבי האיום של השפעת.

"כל מה שראינו בארה"ב וברחבי העולם כולו אינו מצביע בהכרח כי מספר כה גדול של אנשים ימותו מהנגיף", אמר אמש ד"ר תומס פריידן, ראש מרכז לפיקוח ולמניעת מחלות בארה"ב.

למרות שרבים כבר נדבקו במחלה, מדגיש פריידן כי שיעורי התמותה אינם שונים בהרבה מהתמותה משפעת רגילה. מעקב אחר התפשטות הנגיף בחודשים האחרונים לא מראה שום סימן שהוא הפך קטלני יותר במשך הזמן.