סקר: הרוב המכריע של הציבור חושש מהתפשטות שפעת החזירים בבתי הספר

התפשטות שפעת החזירים מדאיגה מאוד את ההורים בישראל. סקר חדשות 2 באינטרנט מצא כי 90% מהם חוששים מהידבקות של ילדיהם בנגיף. שליש מהם אף הצהירו כי יסרבו לשלוח אותם לכיתות אם אחד מחבריהם לספסל הלימודים יידבק במחלה. ומה הם חושבים על רמת ההוראה בישראל? לגדעון סער יש סיבות לדאגה

בעוד שבמשרד החינוך מנסים להרגיע את החששות לקראת פתיחת שנת הלימודים בצל איום שפעת החזירים - הורי התלמידים נמצאים ממש על סף פאניקה. סקר מיוחד שנערך עבור אתר האינטרנט של חדשות 2, מצא כי 90% מהנשאלים הביעו חשש מהאפשרות כי ילדיהם יידבקו בנגיף.

כשליש ממשתתפי הסקר שבוצע ע"י מכון המחקר "פאנלס" הודו כי הם "חוששים מאוד" לקראת החזרה ללימודים, ואילו 55% נוספים הביעו מידה מסוימת של דאגה. רק 10% מהנשאלים סיפרו כי הם שולחים את הילדים לבית הספר בביטחון מלא לבריאותם.

לא נותנים אמון במורים

עוד על פי הסקר, ייתכן כי מורים רבים ימצאו את עצמם בחורף הקרוב מול כיתות ריקות למחצה. 37% מההורים טענו כי לא ישלחו את ילדיהם למוסד החינוכי אם ישמעו כי אחד מחבריהם לספסל הלימודים לקה בנגיף.

51% אמרו כי יבקשו להתייעץ עם רופא כדי לברר אם ליקיריהם נשקפת סכנה. 12% בלבד לא נותנים למחלה לפגוע באורח החיים - ויורו לילדים לפקוד את בתי הספר כרגיל.

מה רמת החינוך בישראל? השר צריך להיות מודאג

שאלה נוספת שהופנתה למשתתפי הסקר אמורה בוודאי להדאיג את אנשי מערכת החינוך. ההורים, כך עולה מהממצאים, אינם שבעי רצון מהמורים בישראל. 65% מההורים חושבים כי רמת ההוראה נמוכה בהשוואה לזו שבשאר מדינות המערב.

30% ציינו כי לדעתם אנשי החינוך בארץ אינם נופלים מעמיתיהם, ורק 5% עומדים לצד המורים המקומיים ובטוחים כי רמתם גבוהה יותר ביחס למורים האחרים.

שר החינוך סער משיב לשאלות

בתכניתנו "שש" עם עודד בן-עמי, ששודרה היום במלואה מכנס החינוך בחולון, התארח שר החינוך גדעון סער. בשנת הלימודים הראשונה שלו כשר החינוך, ייאלץ השר להתמודד עם שלל בעיות. אין ספק שלאור האלימות הגוברת וההישגים הדלים שמפגינים תלמידי ישראל בשנים האחרונות, עומדת בפני השר הטרי משימה אדירה.

השר סער אינו שאנן והוא מודע לבעיות הרבות במערכת החינוך הישראלית. לדבריו, "הבעיה היא לא במימד אחד, אלא יש היקף של בעיות שכולן מחייב טיפול במקביל והמון סבלנות".

למרות כל הקשיים, סער מלא אופטימיות ומרץ והוא מעריך כי שנת הלימודים הקרובה תיפתח בצורה תקינה. הוא רק רומז שלשם כך דרוש "שיתוף פעולה של כל גורמי המערכת - גם אם מדובר בבשורה של יותר שעות לימוד זה לא נורא בכלל".

אחת ההחלטות הראשונות שביצע השר סער היא הקצאת סכומים ייעודים לחיזוק שפת אם ולמקצועות המתמטיקה ומדעים לכיתות ג' ו-ז'. שיפור אחד מצד התלמידים ללא ספק, אך סער טוען שידאג גם לצד של המורה הישראלי. "יש ללכת לשורה של מהלכים שישנו את מעמד המורה", הוא אומר ומבטיח כי אם הרפורמה שלו תבוצע שכר המורים יעלה.


בהכנת הכתבה השתתפו עודד בן-עמי, עמית ולדמן ושרה ב"ק

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד באותו הנושא:

שידור חי מכנס "העיר" לחינוך

יש לכם שאלות בנושא שפעת החזירים?