יש לכם שאלות בנושא שפעת החזירים?

רגע לפני שחוזרים ללימודים: האם מערכת החינוך ערוכה לשפעת החזירים? אתם שואלים, ומנכ"ל משרד הבריאות ושר החינוך משיבים. שלחו את שאלותיכם למייל האדום וביום רביעי הם יענו על כל מה שצריך לדעת על ההיערכות לקראת תחילת שנת הלימודים

שלחו את שאלותיכם בנושא שפעת החזירים (AP)

המגפה שהחלה להתפשט ברחבי העולם הגיעה גם אלינו, ונדמה שאין היום אדם בישראל שלא שמע על שפעת החזירים. עד כה מתו 13 בני אדם בישראל מסיבוכים של המחלה, ובמשרד הבריאות נערכים לקראת החורף הקרב כדי למנוע את התפשטות שפעת החזירים בקרב הציבור.

במקביל לפעולות הסברה בציבור, נערכים מאמצים לרכוש חיסונים בכמות שתספיק לכלל האוכלוסייה בישראל עוד לפני תחילת החורף.

למרות הפעילות מצד הממשלה, נשמעים קולות בציבור החוששים מהתפשטות השפעת עוד קודם לכן, עם תחילת שנת הלימודים בבתי הספר ובמוסדות האקדמיים. כנס "העיר" לחינוך, שייערך במדיטק בחולון, יעסוק בסוגיות נבחרות במערכת החינוך הישראלית, ובין היתר גם בסוגיית התפשטות שפעת החזירים.

הכנס, שנערך לקראת פתיחת שנת הלימודים, ייתן למורים ולסגל ההוראה את הכלים לעזור לאותם תלמידים והורים מודאגים. כאן בחדשות 2 באינטרנט, נעביר את הכנס בשידור חי במקביל לשידור המיוחד של התכנית שש עם עודד בן עמי.

חדשות 2 מזמינים אתכם הגולשים והצופים לשלוח את שאלותיכם בנושא התמודדות עם השפעת ומניעת התפשטותה. השאלות הנבחרות יופנו למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' אבי ישראלי ולשר החינוך גדעון סער שיענו במהלך השידור. את השאלות ניתן לשלוח באמצעות המייל האדום.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק