חרדים: פטרו את רופא שהלשין על "האם המרעיבה"

המאבק סביב האם המרעיבה מגיע גם לקופת החולים. נציגי העדה החרדית דורשים מקופת חולים מאוחדת לפטר את הרופא שבדק לראשונה את האם החשודה בהרעבת בנה. הרופא זיהה כבר לפני שנה את הסימנים החשודים בהתנהגות האם, ודיווח

המאבק החרדי סביב "האם המרעיבה" לא נרגע: גורמים בעדה החרדית בירושלים תובעים מקופת חולים מאוחדת לפטר את הרופא שבדק לראשונה את האם החשודה בהרעבת בנה.

מנהל מרפאת התפתחות הילד של קופת חולים מאוחדת בירושלים חשד כבר לפני שנה כי האם מרעיבה את בנה במטרה לזכות בתשומת לב. כעת גורמים בעדה החרדית מבקשים מהנהלת קופת החולים לפטר אותו מכיוון שהוא נתפס בקרבם כ"מלשין" ו"בוגד".

קופת חולים במלכודת

איום זה מכניס את קופת החולים למלכודת. חלק גדול מהמבוטחים של קופת החולים בעיר ירושלים הם בני העדה החרדית, וחרם צרכנים יכול לפגוע משמעותית בהכנסות של הקופה.

"קופת חולים נמצאת בדילמה", מסביר ד"ר אורי פרישמן, מרצה למדיניות בריאות. "מצד אחד עדה שלמה מאיימת לעזוב את הקופה אם הרופא לא יפוטר, ומצד שני זה אבסורד. לא יעלה על הדעת לפטר את הרופא רק בגלל שהוא עשה בדיוק את מה שהוא היה צריך לעשות".

נכון לעכשיו קופת חולים מאוחדת לא מתכוונת להיכנע ללחץ החרדי. "צר לנו על הניצול הציני של הטרגדיה המשפחתית, אך אין לנו שום כוונה להחליף את הרופא", נמסר בתגובה לידיעה. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

"הילד התחנן למזון והאם סירבה"

כתב האישום המלא נגד "האם המרעיבה"

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה