אחות בביה"ח: בבוקר מצבה של ורד שמתה משפעת החזירים היה טוב

בסטטיסטיקה היבשה של התפשטות שפעת החזירים בישראל, ורד בסון ז"ל היא הקורבן ה-13 שגובה הנגיף. אבל המקרה הזה ממחיש את החשש הכבד של מערכת הבריאות: אישה צעירה שלא סבלה ממחלות נוספות מתה בפתאומיות. האחות שטיפלה בה טענה הבוקר שמצבה הרפואי טוב, אך תוך שעות מערכות גופה קרסו והיא מתה בבית החולים

מותה היום של ורד בסון בת ה-27 הוא ההתממשות של אחד התרחישים המדאיגים ביותר של שפעת החזירים: מוות פתאומי של אדם צעיר ובריא שלא משתייך לשום קבוצת סיכון של המחלה.

ורד הגיעה לבית החולים אסף הרופא לפני כשבוע עם חום גבוה ושיעול, אבל צילום ראות שבוצע שם הראה שהכל תקין. כמו חולים אחרים שאינם סובלים מסיבוכים נוספים ואינם משתייכים לקבוצות הסיכון של המחלה, היא נשלחה למנוחה בביתה.

אמה מספרת שורד המשיכה להרגיש לא טוב, עד שהחליטה לפנות שוב לבית החולים בסוף השבוע. "היה לה קושי גדול מאוד בנשימה", סיפרה אמה מרים גירון. "היה לה חום מאוד גבוה והיא בקושי ישנה".

כעבור שעתיים היא נמצאה ללא רוח חיים

ביום שישי הראה הצילום שהיא סובלת מדלקת אשר כלל הנראה היא סיבוך של שפעת החזירים. כיוון שמצבה היה טוב, לטענת הרופאים, היא אושפזה במחלקה פנימית רגילה ולא במחלקת טיפול נמרץ. אחיה אורן גירון טוען שזו הייתה הטעות שהובילה להחמרה במצבה.

האחות שטיפלה בוורד טענה הבוקר בשעה שש שמצבה מצוין. היא נתנה לה את התרופות ואף שוחחה איתה, אך כשניגשו אליה שוב שעתיים לאחר מכן - היא כבר הייתה ללא רוח חיים, ככל הנראה בגלל קריסת מערכות פתאומית.

בבית החולים אסף הרופא טוענים שפעלו לפי ההנחיות של משרד הבריאות ושמצבה של ורד לא חייב אשפוז במחלקה לטיפול נמרץ, שם הידרדרות במצבה הייתה מאובחנת בזמן אמת.

דבר אחד בטוח המקרה הזה מוכיח: בישראל, כמו בשאר העולם, המחלה קוטלת גם צעירים ובריאים שלא משתייכים לשום קבוצת סיכון. מניין המתים מהנגיף בישראל עומד כעת על 13.

עוד באותו הנושא:

מתה בת ה-12 שחלתה בשפעת החזירים

בת 24 מתה משפעת החזירים

החלים משפעת החזירים - ומת

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק