הכלבת הגיעה לעמק בית שאן

מקרה שלישי של בעל חיים עם כלבת התגלה באזור. בעקבות זאת, קורא משרד הבריאות לתושבים באזור שהיו במגע עם חיות בר בשבועות האחרונים להגיע ללשכות הבריאות בדחיפות

הכלב נדבק, ארכיון (חדשות 2)

מחלת הכלבת הגיעה לעמק בית שאן לאחר שהתגלה במקום עוד כלב נגוע. משרד הבריאות הוציא סדרה של הנחיות ואזהרות לתושבי האזור.

האירוע הנוכחי התרחש אתמול במושב בית יוסף. בעליו של כלב הבחין בהתנהגות תוקפנית ומשונה של כלבו וקרא לווטרינר האזורי. לאחר בדיקות שנעשו על הכלב התברר כי הוא נגוע בכלבת. הכלב - שלא היה מחוסן נגד המחלה - הורדם, ולבעליו ניתן חיסון מידי נגד המחלה.

לא ברור כיצד נדבק הכלב, שכן הוא היה קשור, אך ההשערה היא, שמכיוון שהכלב הוחזק בשולי היישוב, הוא ננשך או בא במגע עם חיות בר באזור הלוקות במחלה.

הייתם במגע עם חיות בר? היבדקו!

לדברי ד"ר עמוס מור, רופא נפת יזרעאל במשרד הבריאות, הוחלט לפרסם על המקרה בשל העובדה כי מדובר באזור שאובחנו בו לאחרונה מספר מקרי כלבת, ועל כן נדרשת עירנות מיוחדת מצד התושבים. מלבד המקרה אתמול, לפני מספר שבועות תקף תן חולה נערה, ולאחרונה נמצא תן דרוס על כביש 90 כשהוא לוקה גם כן במחלה.

כתוצאה מהמקרים בחודש האחרון, ובמיוחד סביב המקרה אתמול, מתבקשים כל התושבים באזור שהיו במגע כלשהו עם חיות בר בשבועות האחרונים, להיבדק בלשכות הבריאות הסמוכות למקום מגוריהן בשעות העבודה. בסופי שבוע או אחרי שעות העבודה, התושבים מתבקשים להגיע לחדרי המיון בבתי החולים. מכיוון שככל שהחיסון ניתן בסמוך להידבקות, כך הסיכויים להחלים גדולים יותר, משרד הבריאות מאיץ בכל מי שחושב כי ייתכן והיה במגע מסוג זה להתחסן בהקדם.

ד"ר מור, מזכיר כי חובה על כולם לחסן את חיותיהם כנגד המחלה. "המחלה מועברת על ידי רוק", מסביר ד"ר מור, "מכיוון שהחיות מלקקות את ציפורניהם, גם שריטה יכולה להעביר את המחלה לבני האדם".

איך תדעו שנדבקתם בכלבת?