2 מקרי מוות נוספים משפעת חזירים

חולה לב בן 76, וגבר בן 67 שסבל ממחלות רקע נפטרו הבוקר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה לאחר שנדבקו במחלה. במשרד הבריאות מדגישים כי אין לדעת בוודאות ממה הם נפטרו, אך מפני שקיים חשש ששפעת החזירים גרמה למותם - הם "נספרים" כמקרי מוות נוספים מהמחלה

שפעת החזירים. מתפשטת? (רויטרס)

נגיף שפעת החזירים ממשיך לגבות קורבנות: חולה לב בן 76, וגבר בן 67 שסבל ממחלות רקע נפטרו הבוקר בבית החולים בלינסון בפתח תקווה לאחר שאובחנו כחולים בשפעת החזירים. מדובר במקרי המוות השמיני והתשיעי בישראל כתוצאה מהמחלה.

במשרד הבריאות מציינים למרות שאין ודאות כי הנגיף הוא הגורם לתמותה - לא ניתן לשלול קשר לשפעת החזירים. לכן החליטו שם למנות את מותם של החולים כמקרי תמותה נוספים מהמחלה.

שני המקרים הקודמים: גבר בן 40 ובת 54

בשבוע שעבר דווח על עוד שני מקרי מוות בישראל, עם חשש שהשפעת הביאה להם. במקרה אחד מדובר בגבר כבן 40 שמת מהמחלה לאחר שנדבק בווירוס H1N1. במקרה השני מדובר על אישה בת 54 שסבלה מסרטן במעי הגס, נדבקה בשפעת החזירים ומתה גם היא. מדובר במקרים השישי והשביעי בישראל.

הגבר הגיע לבית החולים בלינסון בפתח תקווה עקב אי-ספיקה כלייתית. לפני שאושפז סבל ממחלת חום קלה ואובחן בבית החולים כחולה בשפעת H1N1, אך מצבו השתפר במהלך האשפוז. בשבוע שעבר הוא לקה בדום לב ומת.

במקרה השני מדובר באישה שאושפזה באיכילוב בתל אביב. היא סבלה גם ממחלת הסרטן, נדבקה בשפעת ומתה.

ממשרד הבריאות נמסר כי בשני המקרים אין ודאות כי אכן מתו החולים מן השפעת, אך לא ניתן לשלול את הקשר לשפעת החזירים. לכן במשרד הבריאות מתייחסים למקרי מוות אלו כתוצאה מהשפעת.

ומנגד, חדשות טובות מגיעות מטבריה. מבית החולים פוריה מעדכנים כי הפג שנדבק במחלה החלים מהשפעת וישוחרר כבר מחר לביתו. הפג כבר היה אמור להשתחרר מהפגיה לביתו, אך מכיוון שלקה בתסמיני המחלה הוחלט להמשיך את אשפוזו. עתה, עם היעלמות התסמינים, הוא ישוחרר מבית החולים.

עוד באותו הנושא:

מתה בת ה-12 שחלתה בשפעת החזירים

בת 24 מתה משפעת החזירים

החלים משפעת החזירים - ומת

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק