ת"א: חילוץ דרמטי של נהגת שנלכדה בשיטפון

צינור מים מרכזי התפוצץ בצהריים ברחוב בני דן בתל אביב, וגרם להצפה של כל הרחוב. מפלס המים הגיע ל-2 מטרים וחצי. שני עוברי אורח חילצו נהגת שמכוניתה נקלעה לשטף המים החזק, ולא הצליחה לצאת. צפו בתיעוד החילוץ הדרמטי

12 בצהריים, צפון תל אביב: פיצוץ צינור מים מרכזי גורם לשיטפון, שתוך דקות ספורות מציף לחלוטין את רחוב בני דן. המים, בגובה 2 וחצי מטרים, לוכדים בתוכם נהגת שעברה במקרה במקום ולא מצליחה להיחלץ. השיטפון מונע ממנה לפתוח את הדלת.

תושייתו של אזרח אחד הצילה את האישה הזאת, עליזה נגרין, מטביעה. למרות המים העכורים והשוצפים מתקרב עובר האורח למכונית, ובעזרתו של אזרח נוסף, הם מחלצים אותה בזהירות מהמכונית השוקעת - הכול מול מצלמתו של הצלם גדי אפריאט שהיה במקום.

אגב, סמוך לגשר הזה ישנו גן ילדים והיום בצהריים היה מזל גדול שלא היו ילדים בגן, כי במרכז המבנה פערו המים מכתש ענק. בנוסף, הרחוב שהוצף נמצא מטרים ספורים מהמקום בו התהפכה החותרת יסמין פיינגולד למי הירקון - במקרה הזה, מרבית האזרחים שראו אותה מתהפכת לא מיהרו לעזור.

"מגיע להם צל"ש"

"המים הגיעו לי עד המתניים, האוטו התמלא מים והרגשתי שהוא מתחיל להתמלא ונסחף", סיפרה לנו הערב עליזה נגרין. "מסביב עומדים אנשים ומצלמים, ואז מתקרב בחור צעיר ובמיומנות בלתי רגילה מתחיל לפעול".

נגרין הוסיפה בהתרגשות, "הוא אמר לי בפירוש ובאופן מדויק מה לעשות. ואני ביצעתי את ההוראות שלו. הוא אמר לי לפתוח את החלון ולשבת בצורה מסוימת, על מנת להקל עליו שיוכל להציל אותי. הייתי צמודה לתיק ועל מנת לאפשר להם פעולה חופשית הם לקחו אותו ממני ושמרו שהוא לא יירטב".

אותו אזרח שחילץ באומץ את עליזה אמר לנו אחר הצהריים כי "האינסטינקט הבריא שלנו היה לעזור לאישה. ברגעים כאלה אין מקום למחשבה, ראינו שהמים מתחילים לסגור עליה". עליזה עצמה לא יודעת מה זהות המחלצים - וביקשה מהם, דרך חדשות 2, להזדהות כדי שתוכל להודות להם פנים מול פנים. "מגיע להם צל"ש", אמרה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק