הקשיש ש"מת וקם לתחייה" - שוחרר מבית החולים

בן ה-82 שמותו נקבע לאחר שצוות מד"א מצא אותו בדירה מצחינה ברמת גן, שוחרר היום מבית החולים "שיבא" לשיקום. "הוא בהכרה ומתקשר באופן ממש מינימלי", נמסר מבית החולים על מצבו של הקשיש שהיה מאושפז שם כמעט חודשיים

הקשיש שצוות מד"א קבע את מותו בתחילת חודש יולי בדירתו ברמת גן, ואז גופתו "קמה לחיים" במפתיע, שוחרר היום לאחר אשפוז ממושך בבית החולים "שיבא" בתל השומר. לאחר אותה תקרית הועבר הקשיש, שמצבו הרפואי היה לא טוב, לתל השומר ומאז הוא אושפז שם במחלקה הפנימית.

"הוא בהכרה, מתקשר ממש באופן מינימלי והועבר לשיקום בבית רבקה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט  היום דוברת בית החולים "שיבא", "מצבו השתפר בהדרגה, ועכשיו הגיע הזמן לנסות ולשקם אותו".

הדירה הצחינה והקשיש לא זז

בשעת לילה מאוחרת באחד הלילות בתחילת החודש שעבר התקבלה קריאת עזרה במוקד מד"א, על חשש לחייו של קשיש ברחוב הרא"ה ברמת גן. המודיע סיפר למשטרה שכבר כמה ימים לא יצר איתו קשר הקשיש וכי הוא מודאג. הפראמדיקים שהגיעו לדירה הבחינו בקשיש השוכב על בטנו, כשבדירה ריח צחנה וריקבון עז.

"הקשיש לא זז, לא גילה סימני נשימה ועל גופו היו כתבים כחולים הנראים ככתמי מוות ומגע גופו היה קר", אמר אז דובר מד"א, ירוחם מנדולה. הרופא בשטח החליט כי על פי כל הסימנים אכן מדובר במקרה מוות - וקבע את מותו במקום ואף מילא תעודת פטירה.

"ב-23:30 בערך הגיעה אלינו הודעה שיש חשש לאסון ברמת גן", סיפר אז לחדשות 2 באינטרנט ברעל'ה יעקובוביץ', שהגיע לפנות את גופת ה"מת" מהדירה. "השכנים הריחו ריח מאוד חריף בדירה, והזעיקו את מכבי האש".

"זה הקליינט הראשון שלי שקם לחיים"

"בגלל הסימנים על הגוף שלו, ולפי הריח החריף מאוד במיטה חשבו שהוא מת", הוסיף יעקובוביץ'. אחרי שמד"א קבע את המוות, צוות זק"א נקרא למקום סביבות השעה 1:30 בלילה, כדי לטפל בגופה. ואז זה קרה.

"איך שהתחלנו לטפל בו פתאום ראינו משהו זז", המשיך יעקובוביץ'. "איך שאני מרים אותו, השוטר פתאום צעק 'יש לו דופק', הרמתי אותו וממש הרגשתי את היד שלו מתנגדת". יעקובוביץ' לא נתקל עדיין בשירותו בזק"א במקרה כזה. "זה הקליינט הראשון שלי שקם לחיים". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק