לא רק אורי גלר מכופף כפיות

הרופאים בבית החולים רמב"ם התקשו להאמין, אך צילומי הרנטגן הוכיחו: נערה בת 15 בלעה בטעות כפית שלמה - שהתעקמה בבטנה. לאחר הניתוח הכפית נשלפה ונמנע אסון לא קטן. ואיך זה קרה? "ראיתי סרט אימה, פתאום נבהלתי ונשמתי עמוק - ואז הכפית נכנסה לי לגרון", סיפרה הנערה

הכפית בצילום הרנטגן (בית חולים רמב"ם)

סרט האימה הפך למציאות של אימה: נערה בת 15 הובהלה לחדר מיון לאחר שבלעה כפית במהלך צפייה בסרט מפחיד.

הרופאים בחדר המיון בבית החולים רמב"ם בחיפה לא האמינו, אבל צילומי רנטגן הוכיחו את הבלתי ייאמן: לא רק שהכפית שכבה לה בנחת בתוך הבטן, היא אפילו לא הייתה ישרה. הנערה הוכנסה בבהילות לחדר הניתוח.

"כשהנערה הייתה מטושטשת, בודדנו את הכפית ואז תפסנו אותה עם מכשיר הדומה ללאסו", שיחזר המנתח שהציל את הנערה, ד"ר רון שאול. "באמצעותו שלפנו את הכפית לאט לאט דרך הוושט כדי לא לפצוע אותו".

"נשמתי עמוק ואז הכפית נכנסה לי לגרון"

"עצם העובדה שהכפית היתה מכופפת אף היא לא דבר רגיל", הוסיף הרופא המנתח, "אך הוושט שלנו מאוד אלסטי ומתאים את עצמו להמון דברים, כך שזה יכול לקרות. מקומן של הכפיות במגירת הסכו"ם והן לא צריכות לשמש כמשחק".

גם הרופאים ציינו כי הם לא נתקלו במקרה כזה. מתברר שלנערה היה הרבה מאוד מזל. "אם לא היינו מצליחים לשלוף את הכפית באופן הזה, זה יכל להסתיים בניתוח, בנזק לוושט או אפילו בחניקה", סיפר ד"ר איתי שביט, מנהל מיון הילדים. "במקרה של הנערה, המקרה הסתיים בהצלחה וללא נזק והיא שוחררה לביתה כשהיא חשה בטוב".

אז איך בדיוק הצליחה הנערה המוכשרת להכניס את הכפית לתוך פיה? הנערה מאשימה את סרט האימה בו צפתה. "פתאום נבהלתי מהסרט ונשמתי עמוק ואז הכפית נכנסה לי לגרון", היא שיחזרה. "ניסיתי להוציא אותה עם האצבעות, אבל זה רק נכנס עוד יותר עמוק. לא כאב לי ולא הרגשתי כלום, אבל מאוד פחדתי ממה שיכול לקרות".

"עכשיו הכל בסדר ואני מרגישה כאילו כלום לא קרה", היא סיפרה באנחה. "כשראיתי את הצילומים זה היה מאוד מוזר להבין שהצילום של הכפית הוא למעשה הצילום של הקיבה שלי". הנערה מקווה שפרסום סיפורה יסייע למנוע את המקרה הבא: "אנשים צריכים ללמוד ממה שקרה לי ולהיזהר עם מה שהם מכניסים לפה".