עונשם של המשתלטים על החופים בכינרת

לפנות בוקר הגיעו כוחות גדולים של משטרה ויס"מ לחוף נירוונה בכינרת כדי לאבטח הריסת מבנים בלתי חוקיים על החוף. המבנים נהרסו כליל ועל החוף נשאר הרס רב. "בעזה לא היו עושים דבר כזה", אמרו בני משפחת קדוש שטוענים לבעלות על החוף

מי שעבר בחוף נירוונה שבכינרת הבוקר יכול היה בטעות לחשוב שצונאמי היכה באגם הקטן. שברים של מבנים שלמים שכבו זה על זה, ובניהם חפצים רבים. זו התוצאה של ההרס שנקטו הרשויות נגד המבנים, שלטענת המשטרה אינם חוקיים. בעלי המבנים בחוף זועמים.

כוחות גדולים של שוטרי יס"מ ושיטור ימי איבטחו הבוקר את הריסת המבנים הבלתי חוקיים בחוף. המבנים נהרסו על ידי הרשויות בטענה כי מספר משפחות משתלטות על החופים בכינרת בניגוד לחוק, בהן משפחת קדוש, שטוענת לבעלות על החוף.

לטענת בני המשפחה, הם פנו לבית המשפט בבקשה שיוציא צו מניעה להריסת המבנים, אולם לדבריהם, הצו הוצא באיחור, ולפנות בוקר - המבנים כבר היו הרוסים.

"אפילו בעזה לא היו עושים דבר כזה", אמרו בני המשפחה שהגיעו למקום לחדשות 2 באינטרנט. "זה פשוט זוועה. אנחנו לא מבינים למה המשטרה לא נתנה לנו התראה לפני שהחלו להרוס את המקום".

כל חפציהם של בני המשפחה נהרסו, לטענתם. "לפחות היינו מוציאים את החפצים האישיים שלנו כמו אופנועי הים והסירות שהיו שם", אמרו. "לצערנו, מנעו מאיתנו להיכנס לחוף תוך כדי ההריסה - וזו התוצאה. מדובר בפעולה ממניעים אישיים נגד משפחתנו".

"הוועדה לתכנון הבניה במשרד הפנים היא שאחראית על הוצאת הצו, והמשטרה היא זו שנתנה את הסיוע באבטחת הליך ההריסה", אמר היום מפקד תחנת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק, לחדשות 2 באינטרנט. לדבריו, הוועדה היא שהוציאה את הצו כבר לפני כחודשיים, ולאחר מכן הבעלים הוציא צו עיכוב ביצוע.

"תוקפו של צו עיכוב הביצוע תם, ועל כן המשטרה, לאחר בדיקה עם היועץ המשפטי שלה שמדובר בצו הריסה חוקי, אבטחה את הליך ההריסה בחוף", הסביר סנ"צ פרטוק.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק