אלונקות, כפפות וחליפות מיוחדות: מד"א נערך לשפעת החזירים

לא רוצים לזרוע פאניקה, אבל גם מפחדים להיתפס לא ערוכים: מד"א נערך בכל האמצעים לשפעת החזירים. הארגון רכש חליפות מיוחדות, אלונקות מבודדות, כפפות וציוד רפואי מיוחד נוסף. מנכ"ל מד"א: "אנחנו נערכים בצורה חסרת תקדים"

למרות הניסיון הבלתי פוסק להרגיע את הציבור ולשכנע אותו כי שפעת החזירים היא שפעת רגילה - החל מהיום יעברו כל עובדי ומתנדבי מד"א רענון חד יומי שיחדד את נהלי ההתמגנות מפני המחלה.

בנוסף רכש הארגון אמצעים חדשים למניעת ההידבקות, הכולל מסיכות פנים מתקדמות, חליפות מגן, אלונקות מיוחדות שמבודדות את החולה ו-12 אינקובטורים בהם אמורים לשהות החולים הקשים יותר כאשר הם מפונים לבתי החולים.

ממד"א נמסר כי אגף הרפואה של הארגון הונחה לעקוב אחר ההתפתחויות בארץ ובעולם ולוודא עדכון הנהלים, ומנהלי האגפים הונחו על ידי המנכ"ל להכין כל אחד בתחומו תוכנית מגירה ארגונית בהתאם לתרחישים שונים.

מד"א: הישראלים לא נכנסים להיסטריה

"בימים האחרונים מגן דוד אדום נערך בצורה חסרת תקדים", עדכן מנכ"ל מד"א אלין בין בשיחה עם חדשות 2. "ברכש ובהצטיידות למיגון הצוותים שלו. אנחנו סבורים שהדבר הזה חשוב גם לצוותים שלנו על מנת שיגיעו בביטחון טוב לחולים, ולמעשה גם ימנעו הדבקה או את התפשטות המגפה במידה והיא תתפרץ".

במהלך התרגיל נדרשו המתנדבים להיערך לטיפול של חולה בשפעת החזירים, טיפול הכולל עטיית לבוש מיוחד על הבגדים, כפפות, ערדליים ומסיכות פנים. עוד נאמר בתדרוך כי על החובשים לחטא את האמבולנסים לאחר טיפול באדם שקיים חשש לגביו כי הוא לוקה בשפעת.

במהלך הרענון, שהיה פתוח לתקשורת, דובר על כך שהציבור הישראלי, בניגוד למדינות אחרות בעולם, שומר באופן יחסי על קור רוח ואינו נכנס להיסטריה. הישראלים מעדיפים לפנות את עצמם לבית החולים ולא להזמין אמבולנס, נאמר, מה שיכול להיות מסוכן במידה ומצבו של אדם מתדרדר בדרך.

ישראל באיחור בתור לחיסונים

בתוך כך, סגן הבריאות ליצמן יצא לארצות הברית ללמוד איך הם מתמודדים עם המצב לאחר שבישראל ידוע על 2,000 חולים שלוקים בשפעת, ולאחר שנמנו כבר חמישה מקרי מוות שקשורים בצורה זו או אחרת למחלה.

ישראל נכנסת די באיחור ל"תור" של המדינות המעוניינות לרכוש את החיסונים. ביום שישי חתם סגן השר עם אחת החברות העובדות על פיתוח החיסון על אף שקיימים עוד כמה חברות מובילות שעובדות על החיסון. כל החברות עובדות על פי שיטה מאוד פשוטה: מי שמזמין קודם - מקבל קודם. עתה נותר לקוות, שהאיחור הלא אופנתי - לא יעלה לנו ביוקר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק