התרומה שתסייע לחולי הסרטן: שיער

מתי לאחרונה תרמתם משהו למישהו נזקק? הנה רעיון לתת תרומה שלא תעלה לכם כסף, ואפילו לא תכאב: שיער. האם הייתם מוכנים לגזור אותו, לוותר על חלק ממה שאתם - כדי לעשות את החיים של חולי סרטן שעברו הקרנות, קצת יותר טובים?

רגע של חשבון נפש: מה אתם הייתם מוכנים לתרום לזולת? כשצריך נתינה אמיתית, אולי נתנדב פה ושם - אך כמעט אף אחד מאיתנו לא יחשוב על תרומת שיער.

גם אם נחשוב, הרי בינינו, רובנו לא יעז לעשות את זה. למרות שזה לא כואב, לא דורש מאמץ, לא מסכן חיים, אבל גם לא מציל אותם - זה הרי בעצם לתרום את מי שאנחנו, את סמל הזיהוי שלנו. כן, יש בו משהו בשיער שמקשה עלינו להיפרד ממנו, לפחות לרובנו.

מאיה, מעיין ותמר מגדלות שיער מגיל שמונה, עד שהשבוע החליטו לעשות מעשה. הן מגיעות למספרה במבשרת ציון, מודדות 25 סנטימטרים לפחות, כדי שהצמות שיורידו מראשיהן יוכלו להספיק לפאה לילדים חולי סרטן. גם נועה - לה יש הרבה יותר מ-25 סנטימטרים הנדרשים, מחליטה לתרום מכל הלב. "אני יודעת כמה זה חשוב", היא אומרת.

מעצבי השיער אומרים שבשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית בתרומת השיער לחולי הסרטן. מספרות רבות ברחבי הארץ אף מעניקות תספורת חינם למי שמעוניינת לתרום את שיערותיה.

בעמותות אליהן מגיעים החולים אומרים כי למרות שמדובר על פניו בדבר השולי ביותר במחלה, הרי שמדובר ב"מה שמסמל אותך כחולה סרטן". בתעשיית הפאות מנסים להפוך את הכל לאותנטי ככל שניתן, ומבטיחים כי הילד שמתבייש לשחק עם חבריו בגלל הפאה, כבר לא צריך לפחד.