מה את 'שפעת החזירים'?

לפני שבוע וחצי, אישר משרד הבריאות שישראלי ראשון מת משפעת החזירים. היום בבוקר מת כבר החמישי. מאות אושפזו בבידוד, חלקם במצב קשה, אלפים נדבקו, מאות אלפים, על פי ההערכות, יידבקו. יכול להיות שכבר נדבקנו ואנחנו עדיין לא יודעים את זה. איך נראית המחלה שאף אחד לא יודע עדיין איך נלחמים בה?

מתי לאחרונה כל אפצ'י קטן וקצת נזלת גרמו לכם לדפיקות לב מואצות? אחרי חמישה מקרי מוות משפעת החזירים- הציבור הישראלי בהיסטריה. היום נחתם הסכם ראשון לרכישת חיסונים לכשיושלם פיתוחם. במקביל, מעבדה ישראלית עובדת על פיתוח דומה- אבל עד כה אף אחד לא ממש יודע מהי השפעת הזו.

"באים הנה אנשים מאוד לחוצים מבקשים כולם בדיקות", מספרים הרופאים בבית החולים בכפר סבא. ללא ספק, יש קצת סוג של היסטריה בקרב הציבור. הציבור לא יודע מספיק מבחינה מקצועית ולכן הוא נכנס ללחץ, מסבירים בבית החולים ומרגיעים כי אין סיבה לחשוש.

חיסון תוצרת הארץ?

לא רחוק משם במעבדה קטנה בנס ציונה. קבוצה של אנשים מתכוונת להציל את האנושות מהשפעת. זריקה אחת תחסן אדם לכל חייו. אם הניסוי יצליח ייתכן והוא יציל את העולם מפני השפעת. מי שאחראית על המחקר היא הפרופסור רות ארנון ביוכימאית, כלת פרס ישראל שיחד עם עוד שני מדענים פיתחה את תרופת הקופקסון- תרופה שמעכבת טרשת נפוצה. "הממצאים במעבדה, היו ממצאים מאוד מעודדים", היא אומרת בביטחון.

מסיכה לא תמנע הידבקות

"המדיניות שלנו היא כזאת שאנחנו עובדים עם המדינות הכי פחות מפותחות", אומר גרגורי הארטל, נציג ארגון הבריאות העולמי בראיון לאולפן שישי. לדברי הארטל, ישראל אינה נמנית עם המדינות הכי פחות מפותחות בעולם, ולכן לא תהייה בעדיפות לקבל חיסונים כשהם יחולקו. "לארגון הבריאות העולמי אין שום שליטה על החיסונים", הארטל טוען.

כל אלו שהחלו לאחרונה לחבוש מסיכה על הפנים במחשבה שהדבר יימנע מהם להידבק במחלה- הנה בשורה- "מסיכות לא מועילות", טוען הארטל ומוסיף כי המסיכות "אפילו יכולות להזיק". שימו לב, נציג ארגון הבריאות העולמי מנחה את כל האנשים הבריאים לא ללבוש מסיכה כלל.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק