החיסונים נגד השפעת בדרך לישראל

במשרד הבריאות חתמו על הסכם ראשון עם חברת התרופות 'סנופי פסטר' לרכישת החיסונים נגד שפעת החזירים, ברגע שיושלם פיתוחם. הלילה נוסף קורבן חמישי בישראל שמת מהשפעת

(חדשות 2)

ישראל מתכוננת להתפשטות שפעת החזירים: במשרד הבריאות בירושלים חתמו אחר הצהריים על הסכם ראשון עם חברת התרופות "סנופי פסטר" לרכישת אופציות לחסונים נגד שפעת החזירים H1N1. על פי ההערכה אמורים החיסונים להיות זמינים בתחילת שנת 2010.

"אני מקווה שהחיסונים יגיעו בהקדם האפשרי עבור כלל אוכלוסיית ישראל ועבור קבוצות הסיכון בפרט", אמר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לאחר ההחלטה על רכישת החיסונים.

ההסכם, בהיקף של 7 מיליון שקלים, נחתם במעמד מנכ"ל משרד הבריאות וחשב המשרד. סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן הודה לכל העוסקים במלאכה וכן הודה לראש הממשלה על פעילותו לקידום רכישת החיסונים.

5 קורבנות בישראל מהמחלה

הלילה, נמנה הקורבן החמישי בישראל מהשפעת. החולה החמישי שמת מהשפעת היה אדם בן 50 שסבל ממחלה כרונית והוא אושפז בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. לאחר שנדבק בנגיף הוא סבל מסיבוכים של דלקת הריאות. עד כה אובחנו בארץ 1,988 חולים בשפעת החזירים, וכאמור, חמישה בני אדם מתו מהנגיף.

בדיון שנערך השבוע בכנסת העריך מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור אבי ישראלי, כי בחורף הקרוב צפוייה החרפה בהתפשטות המחלה בישראל. על פי ההערכות, רבע מהישראלים יידבקו בנגיף, ובין 700 ל-1,000 בני אדם ימותו ממנו.

פרופסור ישראלי הדגיש כי מדובר בתרחיש סביר ולא קיצוני, וכי למעשה, מדי שנה מתים בישראל 700 בני אדם כתוצאה משפעת רגילה, אלא שבמקרה של שפעת החזירים - תיתכן גם תמותה של צעירים.

עוד באותו הנושא:

מתה בת ה-12 שחלתה בשפעת החזירים

בת 24 מתה משפעת החזירים

החלים משפעת החזירים - ומת

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק