חרדים לחייהם

קולה במקום מים, בגדים ארוכים בחום הלוהט ונעלים כבדות במורדות חלקלקים. בזק"א החליטו לפעול נגד הבורות של המטייל החרדי וללמד אותו כללי בטיחות מצילי חיים. "המציאות הקשה מחייבת אותנו להירתם למהלך החשוב שמטרתו להשקיע במניעת האסון הבא", הסביר יהודה משי זהב

לאור ניסיון מר משנים עברו ומספר רב מדי של קורבנות בנפש, החליטו בזק"א להרים את הכפפה ולהילחם בבורות הרווחת בקרב הציבור החרדי בכל הנוגע לשמירה על כלל הזהירות בדרכים בטיולים בטבע. "המציאות הקשה לה אנו עדים בשנים האחרונות, מחייבת אותנו להירתם למהלך החשוב שמטרתו להשקיע במניעת האסון הבא", הסביר יו"ר הארגון, יהודה משי זהב.

בשבוע האחרון, עם צאתם של תלמידי הישיבה לחופשת "בין הזמנים", פתחו בזק"א בקמפיין הסברה מיוחד בשם "תחזירנו לשלום", בשיתוף יחידות החילוץ, עיתון "בקהילה" ובחסות בנק לאומי.

בארגון מספרים כי צעירי הקהילה נוהגים לפקוד את מסלולי הטיולים בארץ לעיתים קרובות, אך אינם מודעים לסכנות הרבות. "הם יוצאים לדרך בבגדים ארוכים ונעליים כבדות כשבחוץ חום אימים", מציינים בזק"א. "חלקם אפילו מצטיידים בקולה במקום במים קרים".

GPS כשר?

אנשי הארגון ויחידות ההצלה עורכים מפגשי הדרכה מקצועיים עם קבוצות תלמידים בישיבות, ומסבירים להם את כל הכללים החשובים שיסייעו להם לחזור הביתה בריאים ומרוצים. הם מלמדים את הצעירים כיצד יש לתכנן את המסלול, איך קוראים מפה וגם מעניקים להם טיפים לגבי ניווטים בשטח. בנוסף נחשפים החניכים, רובם בפעם הראשונה, לכללי היסוד בעזרה ראשונה. הם לומדים כיצד נשמרים מפני מכת שמש, התייבשות והכשת בעלי חיים.

כמו כן הוחלט בזק"א להפעיל לאורך תקופת החופש תחנות מידע והדרכה בשעות הבוקר בצומת אלמוג ערבה וצומת מחניים בצפון. במקביל יפעל מוקד הרשמה שמספרו 03-6106054, ובו ישאירו המטיילים את פרטיהם לטובת מעקב וחילוץ במקרה של צרה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק