מתה בת ה-12 שחלתה בשפעת החזירים ואושפזה במצב קריטי

משרד הבריאות הודיע הלילה על מותה של בת ה-12 שהייתה ב"שניידר" לאחר שאושפזה לפני כשבועיים עם שפעת החזירים ושוחררה. השבוע היא התמוטטה והובהלה לבית החולים במצב קריטי. הנערה סבלה ממחלה כרונית וקשה; משרד הבריאות: "למרות שאין ודאות לא ניתן לשלול קשר לשפעת החזירים לכן החלטנו למנות זאת כמקרה התמותה השלישי"

בת ה-12 שאושפזה השבוע במצב קריטי לאחר שהחלימה משפעת החזירים, מתה הלילה בבית החולים שניידר בפתח תקווה. במשרד הבריאות החליטו לסווג את מות הנערה, שסבלה גם ממחלה כרונית, כמקרה המוות השלישי בישראל משפעת החזירים.

"למרות שאין ודאות, לא ניתן לשלול קשר לשפעת החזירים לכן החלטנו למנות זאת כמקרה התמותה השלישי מהנגיף", נמסר הערב ממשרד הבריאות.

הנערה אושפזה לאחר שלקתה באירוע חריג ביותר של דום נשימה ולב והועברה למחלקה לטיפול נמרץ. היא סבלה ממחלה כרונית קשה ומורכבת ואושפזה לפני כשבועיים ב"שניידר", שם היא אובחנה כחולה בנגיף ה-H1N1 המכונה שפעת החזירים.

היא טופלה ולאחר שהשתפר מצבה, שוחררה לביתה. השבוע כאמור, היא לקתה בלבה באופן פתאומי והובהלה ל"שניידר" במצב קריטי ואמש נקבע מותה.

יום לפני אשפוזה של הנערה, דיווח משרד הבריאות על חולה נוספת שמתה כתוצאה מהנגיף. בנוסף מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 22 בני אדם שחלו בנגיף, ואשר מצבם מוגדר קשה.

משרד הבריאות צופה החרפה בהתפשטות המחלה

בדיון שנערך השבוע בכנסת העריך מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור אבי ישראלי, כי בחורף הקרוב צפוייה החרפה בהתפשטות המחלה בישראל. על פי ההערכות, רבע מהישראלים יידבקו בנגיף, ובין 700 ל-1,000 בני אדם ימותו ממנו.

פרופסור ישראלי הדגיש כי מדובר בתרחיש סביר ולא קיצוני, וכי למעשה, מדי שנה מתים בישראל 700 בני אדם כתוצאה משפעת רגילה, אלא שבמקרה של שפעת החזירים - תיתכן גם תמותה של צעירים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד בנושא:

החלים משפעת החזירים ומת מסיבוך