עם מי לא הייתם מוכנים להתנשק?

מתכוונים לחגוג את ט"ו באב אבל סובלים מפצע על השפתיים? אל תפתחו ציפיות. סקר חדש מגלה שרוב הישראלים יגלו סלחנות לגבי דייט, אבל אם בניתם על נשיקה לוהטת - כנראה שתתאכזבו

יש הרפס - אין נשיקה (אילוסטרציה) (חדשות 2)

ביליתם שעות במקלחת, התבשמתם והצטיידתם במיטב הקלישאות הרומנטיות - אבל אבוי, רגע לפני היציאה אתם מבחינים בפצע דוחה יושב לו בעקשנות על השפה שלכם. אמנם לא חובה לבטל את הדייט, אבל כדאי מאוד שתנמיכו ציפיות.

סקר חדש לרגל ט"ו באב מגלה כי כמחצית מהישראלים מוכנים לצאת עם מישהו שסובל מהרפס, אבל רק שליש מהם היו מופיעים לדייט אם להם עצמם היה פצע מטריד על השפתיים.

עוד עולה מהנתונים כי 75% מהנשאלים לא היו מוכנים להחליף רוק עם בן זוג במידה ואחד מהם נדבק בנגיף. הגברים, כך עולה, סלחניים יותר מנשים ומוכנים לקחת את הסיכון. וגם בין הערים נמצאו הבדלים בתשובות.

בדרום מתקשים לסלוח

כ-16% מתושבי הדרום ציינו כי ידחו את הפגישה במידה ולבן המין השני יש פצע על השפתיים, בעוד שרק 28% מתושבי הצפון ו-33% מתושבי ירושלים טענו כך. באשר למקרה ההפוך, קרי אם אותו אדם היה סובל מפצע על השפתיים, שוב ניכר ההבדל. כ-36% מתושבי הדרום הצהירו כי יסכימו לצאת לפגישה רומנטית עם בן המין השני על אף שהם סובלים מפצע בשפתיים, לעומת 19% מתושבי ירושלים שציינו שיעשו כן.

500 גברים ונשים השתתפו בסקר שערך מכון המחקר מרקט ווטש ביוזמת חברת התרופות גלקסו סמית קליין, יצרנית זובירקס, קרם לטיפול בהרפס.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק