בת 12 שהחלימה משפעת החזירים לקתה בלבה ואושפזה במצב קריטי

בביה"ח שניידר מאושפזת במצב קריטי ילדה בת 12 שאושפזה לפני עשרה ימים לאחר שנדבקה בנגיף, טופלה ושוחררה לביתה. הבוקר חלה הידרדרות פתאומית במצבה והיא לקתה בלבה, וכעת היא מאושפזת במצב קריטי במחלקה לטיפול נמרץ בשניידר. משרד הבריאות הזהיר: 700 ישראלים ימותו מהמחלה בחורף הקרוב

שפעת החזירים ממשיכה להתפשט בישראל: ילדה בת 12 שהחלימה משפעת החזירים, אושפזה היום שוב במצב קריטי בבית החולים שניידר בפתח תקווה לאחר שלקתה באירוע חריג ביותר של דום נשימה ולב. הילדה הועברה ליחידה לטיפול נמרץ לקבלת טיפול רפואי ולבירור סיבת ההידרדרות במצבה.

הילדה סובלת ממחלה כרונית קשה ומורכבת והיא אושפזה לפני כעשרה ימים בבית החולים לילדים "שניידר", שם היא אובחנה כחולה בנגיף ה-H1N1 המכונה שפעת החזירים. היא טופלה ולאחר שהשתפר מצבה, שוחררה לביתה. היום כאמור, היא לקתה בלבה באופן פתאומי והובהלה ל"שניידר" במצב קריטי.

ממשרד הבריאות נמסר כי "בית החולים מקיים בדיקות לבירור הסיבה להידרדרות הפתאומית במצבה של הילדה. יש להדגיש כי היא סובלת ממחלה כרונית קשה ומורכבת".

אמש דיווח משרד הבריאות על חולה נוספת שמתה כתוצאה מהנגיף ובכך עלה מספר האנשים שמתו מהמחלה בישראל לשניים. בנוסף מאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ 22 בני אדם שחלו בנגיף, ואשר מצבם מוגדר קשה.

משרד הבריאות צופה החרפה בהתפשטות המחלה

בדיון שנערך היום בכנסת העריך מנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור אבי ישראלי, כי בחורף הקרוב צפוייה החרפה בהתפשטות המחלה בישראל. על פי ההערכות, רבע מהישראלים יידבקו בנגיף, ובין 700 ל-1,000 בני אדם ימותו ממנו.

פרופסור ישראלי הדגיש כי מדובר בתרחיש סביר ולא קיצוני, וכי למעשה, מדי שנה מתים בישראל 700 בני אדם כתוצאה משפעת רגילה, אלא שבמקרה של שפעת החזירים - תיתכן גם תמותה של צעירים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד בנושא:

החלים משפעת החזירים ומת מסיבוך