ההערכה האופטימית של משרד הבריאות: 700 ישראלים ימותו משפעת החזירים

משרד הבריאות פרסם תחזית עגומה באשר להתפשטות נגיף ה-H1N1. על פי ההערכה ייתכן מחסור במיטות האשפוז בבתי החולים. גם המשק צפוי להיפגע מאיבוד ימי עבודה

ההערכה: עוד קורבנות מהנגיף (חדשות 2)

בעוד משרד הבריאות מנסה להרגיע את ההיסטריה המתחדשת סביב שפעת החזירים, ההערכות שהציג הבוקר המשרד לוועדת הבריאות של הכנסת דווקא מעלים תמונת מצב מדאיגה. על פי הערכת המשרד, כ-700 ישראלים ימותו מנגיף ה-H1N1.

"זו ההערכה הכי אופטימית שניתן לתת", הסביר פרופסור דני אנגלהרד, מנהל צוות טיפול מגיפות בישראל. אלון מוזס, יו"ר האיגוד למחלות זיהומיות, ציין כי המחלה הורגת יותר נשים בהיריון - אך הדגיש כי מדובר בנתוני תמותה שמתרחשים מדי שנה. במשרד הבריאות מבהירים כי בכל שנה מתים משפעת עונתית כ-700 בני אדם. בשונה משפעת עונתית, במקרה של שפעת החזירים מעריכים כי גם צעירים ייפגעו מהמחלה.

במהלך הדיון המיוחד שעסק בהיערכות משרד הבריאות לטיפול בהתפשטות הנגיף, העריך מנכ"ל משרד הבריאות, אבי ישראלי, כי רבע מהציבור הישראלי עלול להידבק במחלה. "הדבר יביא להיעדרות עובדים של 25% עד 45%, לסגירת מוסדות חינוך ומקומות ציבוריים", ציין ישראלי. "כמו גם לפגיעה ניכרת בהיקפי מסחר וענפי משק וירידה ביכולת תפקוד של מערכות חיוניות".

בתום הדיון קבעה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות כי יש לגבות את ההחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו והמשרד לרכוש חיסונים לאוכלוסייה. במקביל הביעה הוועדה חשש כי מספר מיטות האשפוז בבתי החולים לא תספיק במקרה של התפשטות שפעת החזירים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק