התכנית: במקום הר הזבל - אמפיתיאטרון ענק בחירייה

הצפיפות והבעיות התשתיתיות של איצטדיון רמת גן ופארק הירקון עשויות להיפתר בקרוב, עם השקתה של תכנית חדשה להפיכת הר הזבל חירייה ל"פארק אריאל שרון". בין היתר מתוכננת הקמה של אמפיתיאטרון פתוח שיכיל עד 50 אלף אנשים, תחנת רכבת ואגם מלאכותי

חירייה. ארכיון (חדשות 2)

ערב טוב, חירייה: זה, אולי, המשפט שיצטרכו מיטב אמני ישראל להתחיל לשנן בקרוב. לפי תכנית חדשה לשיקום האתר שנקרא כעת "פארק אריאל שרון", בהר הזבל יוקם אמפיתיאטרון פתוח המיועד להופעות, שיכיל עד 50 אלף צופים. כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

הקמת האמפיתיאטרון הפתוח היא חלק מהתכנית להפוך את חירייה לפארק מטרופוליטני ענק, בשטח של כ-8,000 דונמים. האמפי' החדש, אם וכאשר יוקם, עשוי להחליף את אתרי ההופעות המרכזיים במרכז הארץ - פארק הירקון ואיצטדיון רמת גן. שני האתרים לא תוכננו לאירועים המוניים, ולכן נוצרו בהם בעיות רבות בתחום התשתיות לאורך השנים.

"משפחת שרון חיפשה משהו שיוכל לתרום לציבור", אמר ל"הארץ" דני שטרנברג, מנכ"ל החברה הממשלתית של הפארק המתוכנן, שייקרא על שם אריאל שרון. "יש פה הזדמנות לתכנן תיאטרון גדול שכולל את כל התשתיות הרלוונטיות. זה גם צפוי להוזיל מאוד את האירועים".

האמפי יעמוד תוך 5 שנים לכל היותר

האמפיתיאטרון, לפי הדיווח, יוקם ליד אגם אקולוגי בגודל כ-80 דונם, שימולא במים שימוחזרו בשטח האתר עצמו. בתכנון גם תחנת רכבת ובעתיד, תחנה של הרכבת הקלה שתוקם בגוש דן.

התכניות הסופיות לפארק אמורות להיות מוגשות בשבועות הקרובים לרשויות, ואישורן ייערך בין שנתיים לשלוש. במקביל, יחלו עבודות בשטח עצמו להקמת המתקנים. האמפי החדש אמור להיות בנוי ועומד תוך לכל היותר חמש שנים.

שטרנברג סיכם: "חירייה הייתה עד היום החצר האחורית שכולם סבלו ממנה ועכשיו כולם ייהנו ממנה. זה היה פח אשפה ועכשיו זה יהיה פארק שהוא גם שער הכניסה לישראל".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק