החלים משפעת החזירים ומת

לפני מספר שבועות אושפז ישראלי בן 44 בבית החולים איכילוב ואובחן חולה בשפעת החזירים. הוא טופל במחלקה לטיפול נמרץ עד שהחלים לפני כ-5 ימים. למרות זאת, חל סיבוך במצבו הבריאותי והוא מת בבית החולים. במשרד הבריאות מדגישים כי לא מדובר במקרה תמותה משפעת החזירים

עובדת בביה"ח איכילוב, ארכיון (חדשות 2)

שרד את המחלה ומת מסיבוכים במצבו הרפואי: ישראלי בן 44 שהחלים משפעת החזירים - מת הבוקר מסיבוכים במצבו הרפואי.

במשרד הבריאות ממהרים להדגיש כי לא מדובר במוות כתוצאה מנגיף ה-H1N1 ומציינים שמותו נבע מגורמי סיכון מהם סבל טרם הגעתו לבית החולים.

"האיש טופל בשבועות האחרונים ביחידה לטיפול נמרץ כללי בעקבות מחלה אחרת שהייתה לו", מסרה דוברת בית החולים איכילוב אביבה שמר. "במהלך האשפוז הוא אובחן כחולה בנגיף H1N1 וטופל עד שהבריא לפני חמישה ימים. יחד עם זאת, מצבו הידרדר בעקבות סיבוכים במצבו הרפואי שקדם למחלה, אשר בסופם הוא נפטר בבית החולים".

עד כה אובחנו בישראל 1,719 בני אדם שחלו בשפעת החזירים. מצבם של 20 בלבד מתוכם מוגדר קשה. לפי המידע שבידי משרד הבריאות, רק אדם אחד מת מהמחלה בישראל.

השפעת עצרה את שיט התענוגות הצרפתי

ובעולם, נמשכת התפשטות המחלה והבוקר נמסר על ספינת פאר שעגנה בנמל מרסיי שבדרום צרפת בעקבות שפעת החזירים. הספינה ועליה כ-5,000 נוסעים ואנשי צוות הפסיקה את המסע, לאחר שלפחות 60 מאנשי הצוות חלו בשפעת החזירים.

הרשויות הורו לנוסעים להישאר על הסיפון ולא לרדת ליבשה. בינתיים יישארו החולים מצויים בבידוד בתוך הספינה, והם מטופלים בתרופה נגד השפעת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק