נתניהו: לרכוש חיסונים לשפעת החזירים לכל אזרחי המדינה

בתום דיון עם סגן שר הבריאות, הורה רה"מ לרכוש חיסון נגד שפעת H1N1 לכל אזרחי ישראל. "החלטה זו מציבה את ישראל בשורה אחת עם המדינות המובילות בעולם בנושא ההצטיידות העתידית בחיסונים נגד השפעת", הסבירו במשרדו. ראוי להדגיש: החיסונים נמצאים בתהליך פיתוח ולא קיימים עדיין בשוק

רוכש חיסונים לכולם. רה"מ נתניהו (חדשות 2)

בעקבות מקרה המוות הראשון משפעת החזירים בישראל והמשך ההידבקות במחלה, החליט בצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו להזמין חיסונים נגד השפעת לכל אזרחי מדינת ישראל.

ההחלטה התקבלה בתום דיון מיוחד שערכו היום ראש הממשלה וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, יחד עם הצוות המקצועי של משרד הבריאות, בנושא התפשטות שפעת H1N1 וההיערכות בהקשר זה לקראת חודשי החורף. כמו כן סיכמו ראש הממשלה וסגן שר הבריאות להגדיל את הצטיידות המדינה במלאי תרופות נגד השפעת ב-5% נוספים, זאת למרות שכבר כיום יש למדינת ישראל מלאי תרופות גדול יותר מהממוצע האירופי.

"החלטה זו מציבה את ישראל בשורה אחת עם המדינות המובילות בעולם בנושא ההצטיידות העתידית בחיסונים נגד השפעת", אמרו במשרד ראש הממשלה. "בהקשר זה חשוב להדגיש כי החיסונים נגד שפעת H1N1 עדיין אינם קיימים 'על המדף' ונמצאים בתהליך פיתוח. החיסונים יימסרו לידי המדינות השונות, ובתוכן ישראל, רק לאחר סיום הפיתוח בעוד מספר חודשים".

עלות רכישת החיסונים ותוספת התרופות מוערכת בכ-450 מיליון שקלים. ראש הממשלה הורה למנכ"ל משרדו לתאם עם שר האוצר ועם סגן שר הבריאות את מציאת מקורות המימון - ולהביא הצעת החלטה בעניין זה בקרוב לישיבת הממשלה.

קורבן ראשון לשפעת בישראל

בתחילת השבוע אישר משרד הבריאות כי שמעון עזרן בן ה-35 מאילת מת בסוף השבוע כתוצאה משפעת החזירים והבדיקות שנערכו לו לשפעת H1N1 יצאו חיוביות. עד היום ידוע למשרד הבריאות על כ-1,500 חולים המאובחנים במחלה בישראל, אבל כפי הנראה קיימים חולים נוספים שאינם מאובחנים.

עזרן הגיע לבית החולים בשבוע שעבר כשהוא חש ברע וסבל מתסמינים שונים בהם חום גבוה, שיעול ותסמינים נוספים המתאימים גם לשפעת החזירים. בית החולים שלח את עזרן לביתו, ובסוף השבוע הוא חזר לבית החולים לאחר שמצבו הידרדר. בסופו של דבר הוא נפטר, והתברר בוודאות כי חלה בשפעת החזירים.