הבדיקות אישרו: קורבן ראשון בישראל משפעת החזירים

שמעון עזרן בן ה-35 מאילת הגיע בשבוע שעבר לבית החולים יוספטל עם חום גבוה. הוא נשלח הביתה, אבל מצבו התדרדר במהירות ואתמול הוא מת. הבדיקות שנערכו לו אישרו: עזרן הוא האדם הראשון בישראל שמת משפעת החזירים

ישראל מצטרפת היום, למרבה הצער, לרשימת המדינות בהן מתו אזרחים כתוצאה משפעת החזירים: משרד הבריאות מאשר כי שמעון עזרן בן ה-35 מאילת מת בסוף השבוע כתוצאה מהמחלה,  והבדיקות שנערכו לו לשפעת H1N1 יצאו חיוביות.

עד היום ידוע למשרד הבריאות על כ-1500 חולים המאובחנים במחלה בישראל, אבל כפי הנראה קיימים חולים נוספים שאינם מאובחנים.

עזרן הגיע לבית החולים בשבוע שעבר כשהוא חש ברע וסבל מתסמינים שונים בהם חום גבוה, שיעול ותסמינים נוספים המתאימים גם לשפעת החזירים.יחד עם זאת, מצבו הבריאותי של עזרן לא היה טוב והוא סבל ממחלות נוספות, בין השאר מהשמנת יתר והיה מעשן כבד, ולכן לא היה ברור אם הוא אכן סובל מהמחלה.

בית החולים שלח את עזרן הביתה ובסוף השבוע הוא חזר לבית החולים לאחר שמצבו התדרדר. בסופו של דבר, הוא נפטר, והיום התברר בוודאות כי חלה בשפעת החזירים.

מבית החולים יוספטל באילת נמסר בתגובה: עדיין לא קיבלנו את תוצאות הבדיקות הרשמיות ממשרד הבריאות. אנחנו פועלים על פי הנחיות המשרד והצוות שטיפל בחולה עובר כעת טיפול מונע.

בני המשפחה: הטיפול בו היה רשלני

בני משפחתו של עזרן הגישו תלונה במשטרה נגד בית החולים יוספטל בטענה כי הטיפול ביקירם היה רשלני, כך דיווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות". לטענת בני המשפחה עזרן הגיע לבית החולים פעמיים בשבוע שעבר, אך בכל פעם שוחרר בנימוק שמדובר בוירוס.

"הוא חלה בשפעת והלך לבית החולים יוספטל", סיפר האח שרון. "מהרגע שהוא הגיע לשם מצבו רק החמיר, לא יכול להיות שהוא מת ככה סתם".

מבית החולים נמסר בתגובה לדברים כי "בית החולים הקים ועדת חקירה על מנת לבדוק את היבטי הטיפול ולהפיק לקחים"