חשד: גבר מת בישראל משפעת החזירים

שני מקרי מוות בבית החולים יוספטל באילת העלו חשש כבד: לראשונה חשד למקרה מוות בישראל בעקבות שפעת החזירים. במשרד הבריאות מציינים כי הגבר בן 35ה-, היה במצב בריאותי לא טוב, כך שייתכן ששפעת החזירים לא הייתה הסיבה למותו. בדיקה אחרת העלתה: בן שנתיים שמת - לא היה חולה במחלה

האם ישראל מצטרפת לרשימת המדינות בהן מתו אזרחים כתוצאה משפעת החזירים? קיים לכך חשד סביר - אך רק מחר נדע בוודאות. הלילה התבדה חשש שילד בן שנתיים מת מהמחלה - בעקבות בדיקת דם שנערכה לו. עדיין קיים חשש שגבר בן 35 מת משפעת החזירים.

שני מקרי מוות אירעו ביומיים האחרונים בבית החולים יוספטל באילת. במקרה אחד נפטר גבר בן 35, ובמקרה נוסף, נפטר פעוט בן שנתיים, שכאמור החשש להידבקותו הופרך. החשד כי שפעת החזירים היא שהביאה למותם נובע מתסמינים שהיו לשניים. בין היתר סבלו השניים מחום גבוה, שיעול ותסמינים נוספים המתאימים גם לשפעת החזירים.

יחד עם זאת, מצבם הבריאותי של השניים לא היה טוב והם סבלו ממחלות נוספות, כך שייתכן מאוד שהמוות לא היה קשור כלל לשפעת החזירים. כך למשל בן ה-35 סבל מהשמנת יתר והיה מעשן כבד. במשרד הבריאות מדגישים כי שני הנפטרים השתייכו לקבוצות סיכון.

בית החולים שלח דגימות דם של השניים לבדיקות מעבדה. ההערכה במשרד הבריאות היא כי מחר עם היוודע תוצאות הבדיקה - ניתן יהיה לדעת אם אכן שפעת החזירים הייתה הסיבה למוות.