חילץ נערים מטביעה - וטבע בעצמו

זה יכול היה להיגמר באסון: נער ונערה נסחפו היום למים העמוקים בחוף אכזיב והחלו לטבוע. אחד המתרחצים, תושב המרכז בן 47, לא חשב פעמיים ומיהר להצילם. האיש הצליח לחלץ את השניים, אבל הגיע לחוף באפיסת כוחות וללא נשימה. צוות מד"א חילץ את השלושה לבית החולים במצב קל עד בינוני

טבעו וחולצו. מזל בחוף אכזיב (אילוסטרציה)

דרמה בחוף אכזיב: שני נערים חולצו מטביעה על ידי מתרחץ אחר - שכמעט וטבע גם הוא.

במוקד מד"א-אשר התקבלה היום קריאה דחופה על שלושה אנשים שטבעו בחוף אכזיב, המלא בנופשים בימים אלה של חופשת הקיץ. שני צוותי טיפול נמרץ הוזנקו באמבולנסים לחוף. "כשהגעתי למקום ראיתי את שלושתם כבר על החוף", סיפר הפראמדיק דיוויד פישר לחדשות 2 באינטרנט.

מעדותם של הרוחצים מתברר כי נער בן 14 ונערה בת 16, תושבי הכפר אבו סנאן, נסחפו למים העמוקים והחלו לטבוע בים. גבר כבן 47 תושב כוכב יאיר, הבחין לפתע בשניים כשהם במצוקה, ומיד שחה לעומק במטרה להצילם. האיש הגיע אל שני הטובעים וסחב אותם על גבו בשחייה עד החוף, שם התמוטט באפיסת כוחות.

"הם היו מאוד תשושים", סיפר פישר, "והם הספיקו לבלוע כמויות גדולות של מים, אבל לא נשקפה סכנה לחייהם". השלושה קיבלו טיפול באמצעות חמצן במקום ופונו לחדר מיון נהריה במצב קל עד בינוני.

ארבעה טבעו למוות במהלך סוף השבוע

סוף השבוע האחרון היה קטלני ביותר, כאשר בחופי הארץ טבעו למוות לא פחות מארבעה בני אדם. עובד זר בן 39 טבע אתמול בחוף הסלע בבת ים לאחר שנסחף לים.

ביום שישי נמצאה גופתו של בן 21 ממזרח ירושלים סמוך לחוף הדולפינריום לאחר שטבע לילה קודם לכן. גופה של תושב רמלה נמצאה גם כן בחוף בראשון לציון. ואילו ביפו, טבע בחוף הריף בן 46.